Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці

21 листопада/4 грудня Православна Церква відзначає свято Введення в храм Пресвятої Богородиці. В церковному вжитку воно має назву: «Вхід у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці й Приснодіви Марії» й є одним із 12-ти великих церковних свят. Воно має один день перед- і чотири дні післяпразденства. Про нього маємо згадки від V-го сторіччя.

Свято Введення відкриває нам деякі відомості про дитячі роки Пречистої Діви Марії, Її виховання у святині та приготування до найвищої гідності: бути Матір’ю Сина Божого.

Святе Євангеліє не розповідає нам про подію Введення у храм Пресвятої Богородиці. Це свято встановлене на Переданні, традиціях Церкви та апокрифічних книгах. З цих джерел відомо, що батьки Пречистої Діви Марії праведні Іоаким і Анна були майже увесь свій вік бездітними, але вони дали обіцянку, якщо в них народиться дитина, то віддадуть Її на службу Богу в Єрусалимський храм. Господь Бог почув їхні молитви і в подружжя народилася донька. Коли їй виповнилося три роки, батьки привели Її до храму й віддали в руки первосвященника Захарії, батька святого Іоанна Предтечі. Маленька дитина подолала 15 високих сходинок, що здивувало всіх присутніх. За одкровенням Божим  як одухотворений Божий ковчег (ср.: 1 Пар.15) Первосвященник ввів Її в Святе Святих, куди не тільки звичайні люди не мали права заходи, але й сам служитель Божий тільки раз на рік відвідував це місце з жертовною кров’ю, приносячи її задля очищення народу.

З того часу Пресвята Діва жила при храмі й виховувалася разом із благочестивими дівами, вивчала Святе Письмо, постилася, а молилася у Святилищі й ангели слугували Їй. У храмі Пресвята Діва Марія перебувала до свого повноліття, а після Божого одкровення була заручена зі старцем Йосифом, хранителем Її дівства. 

Богослужіння Введення у храм Богородиці радісними і веселими піснеспівами розповідає про подію входу в храм, прославляє велич Божої Матері та оспівує велику жертву її батьків. Пісні й гімни цього свята є глибоко догматичною поезією, яка у прегарних порівняннях і символах оспівує Богоматеринство, дівство, святість і заступництво Пречистої Діви Марії.

Добавить комментарий