Як нам стати «своїми Богу»? — прот. Олександр Клименко (відео)

Новий цикл духовних роздумів протоієрея Олександра Клименка, присвячений тлумаченню на Апостольські читання в Неділю 24-у після П’ятидесятниці (Еф. 2: 14–22).

«Ми з вами дуже добре знаємо себе, знаємо, як вміємо падати від своїх “чеснот”. Ось тут ми тільки зробили якесь добро, а вже поруч — дурна думка, ось тут ми зробили якусь добру річ, а вже поруч — гординя.

Ми знаємо, що самі б не могли наблизитися до Бога. Господь не будував цю прірву між нами і Собою, але вирішив Сам подолати її власним смиренням і таким прикладом жертовної любові, який Він явно дав нам. Тепер у Його боголюбстві об’єдналось і небо, і земля, — і тепер кожен із нас може через Причастя Його плоті та крові поновлювати цей постійний зв’язок.

Наш гріх розчиняється у Його безгрішності, наша смертність і тлінність розчиняється в Його безсмерті й нетлінні. Все покривається Його Божою величчю та благодаттю», — зауважив о. Олександр, пояснюючи сенс слів апостола Павла в другій главі Послання до ефесян.

Він наголосив, що саме Господь примирив весь світ. Спаситель зробив так, що люди будь-якого кольору шкіри й будь-яких міркувань можуть об’єднатися в цій спасительній Крові та Плоті Боголюдини Христа.

«Адже якщо в мене тече та сама кров, що у Боголюдини Іісуса, то я — “свій” Йому. Якщо я сьогодні причащусь тіла та крові Христових із вірою в Його силу, в Його спасительний подвиг, то я стану “своїм” Творцю. Ось що об’єднує мене з Ним, якщо я буду жити за заповідями Його, якщо я буду, як тільки можу, каятися в тих гріхах, які допускаю. Це покаяння буде щоразу повертати мене із Причастям в обійми Творця, і я буду тієї ж миті “всиновлений” Ним», — відзначив протоієрей Олександр Клименко.

Насамкінець священник побажав кожному бути вірним християнським заповідям та образу Господа нашого Іісуса Христа — «саме так ми будемо “своїми” Богу».

Джерело

Добавить комментарий