Дотримання Конституції – вимога для всіх

«Конституція нашої держави гарантує свободу слова, зібрань та віросповідання. Вона захищає права віруючих і чітко говорить про те, що людина сама вільна вибирати до якої Церкви їй належати і яку релігію сповідувати», — пише у своєму Telegram єпископ Віктор (Коцаба).

«Проте, прописані закони Конституції для частини українських чиновників, на жаль, не мають належного значення. Перевагу вони віддають не цьому основоположному документу, а своїм особистим переконанням про права та свободи громадян України. Відштовхуючись не від головного Закону країни, а саме від своїх вподобань, такі чиновники на власний розсуд вирішують яка Церква є «правильнішою» і якій Церкві можна, а якій не можна існувати в межах нашої держави. Саме тому віруючі УПЦ змушені нагадувати народним обранцям та іншим представникам державної влади про свої конституційні права.

Ось і сьогодні віруючі єпархій УПЦ у Вінницькій області вийшли на молитовне стояння під стіни Вінницької ОДА. Вийшли так, як і належить християнам: з молитвою до Бога, з надією на Його благу волю та з проханням зупинити беззаконня, яке твориться в селах Бахтин, Вербовець та Снітків Вінницької області. Там чиновники намагаються незаконно перереєструвати громади УПЦ та віддати храми до рук «правильнішої» церкви.

Подібні дії таких можновладців не лише протизаконні, а й протинародні, бо вони лише посилюють протистояння, яке й так існує в українському суспільстві. Патріот – це людина, яка працює на благо держави, а не на шкоду їй. А розпалювання релігійної ворожнечі, яке ми спостерігаємо зараз у вказаних селах Вінницької області, є безумовною шкодою для України. Ті, хто утримують владу сьогодні, повинні як ніколи шукати точки дотику, а не поділу.

Що ж до православних вірян Вінничини, то їм можна тільки побажати Божої допомоги. Нехай Всемилостивий Господь подарує їм мир і стане Заступником перед тими, хто вирішив, що може бути вище основного Закону України», – зазначив єпископ Віктор.

Джерело

Добавить комментарий