Сучасній людині для набуття смирення

Сучасній людині для набуття смирення можуть допомогти такі три прийоми.

Перше: нагадати собі, що ви— звичайна людина. Ці ліки треба приймати як мінімум три рази на день. По суті своїй вони — удар по гордості. Ми всі вважаємо себе якимись особливими, однак варто ухилятися від такого ставлення та переконувати себе, що ви нічим не відрізняєтесь від мільйонів інших людей: ви не найкращі, але й не найгірші, звичайна грішна людина.

Друге: усвідомити та прийняти, що не всі ваші бажання збудуться. Чогось обов’язково не зможете, не досягнете, не встигнете — що ж, нічого. Не треба панікувати і, тим більше, зневірятися з цього приводу.

Третє: вам ніхто нічого не повинен. Треба усвідомити, що ви не Сонце, навколо якого обертаються всі планети. Якщо люди дарують вам свою любов, дружбу, прихильність, то треба сприймати це не як належне, а як подарунок. За все перераховане обов’язково слід дякувати, бо вам ніхто нічим не зобов’язаний.

Застосування цих дієвих прийомів проти гордості й самолюбства допоможе приглушити та трохи приборкати їх, а це означає, що ви станете на правильний шлях, результатом якого є життя вічне.

Протоієрей Костянтин Лісняк

Джерело

Добавить комментарий