У Швейцарії отримала юридичний дозвіл капсула для легкого суїциду

Як повідомляє swissinfo.ch, створена на 3D-принтері капсула Sarco, призначена для використання при добровільній евтаназії, вона може на законних підставах розповсюджуватися та використовуватися у Швейцарії, згідно з висновком, що одержала організація-розробник Exit International.

«Капсула активується зсередини людиною, яка має намір померти. Апарат можна доставити у будь-яке місце. Це може бути, наприклад, ідилічна місцевість на відкритому повітрі або приміщення організації надання допомоги в евтаназії. – Повідомляє доктор Філіп Нічке (Philip Nitschke), засновник зареєстрованої в Австралії Exit International, про свою іноваційну розробку – схожу на труну капсулу Sarco. – Людина лягає всередину дуже зручної капсули. Вона отримує низку запитань, і коли отримано відповідь, вона може натиснути кнопку всередині капсули, активувавши пристрій будь-якої миті. Капсула оснащена механізмом, який заповнює її внутрішній простір азотом, швидко знижуючи концентрацію кисню повітря з 21 до 1 відсотка. Людина почувається трохи дезорієнтованою і може відчути легку ейфорію, перш ніж знепритомніє. Все це займе близько 30 секунд. Смерть настає через гіпоксію та гіпокапнію, тобто, нестачу кисню та вуглекислого газу. Немає ні паніки, ні відчуття ядухи».

«Жодних проблем юридичного характеру немає. Ми дуже задоволені, – зазначає розробник. – За відсутності непередбачених складнощів, ми розраховуємо зробити Sarco доступним для використання у Швейцарії наступного року. 

Джерело

Добавить комментарий