Грецький священник протопресвітер Іоанн Діотіс вкотре виявив свою православну позицію

Під час візиту в православну Грецію біля воріт Афінської архієпископії папа Римський Франциск почув незвичне для нього вітання: «Папа, ти — єретик!». Як до свого ближнього, що потребує духовної допомоги та слова істини, а не улесливих вітань, що утримують його в області брехні, до папи Франциска багаторазово голосно, не зважаючи на грубу силу поліції, сказав ці слова поважний літами грецький священник.

Цим священником, який гучно назвав папу Франциска єретиком під час його візиту до Греції, виявився протопресвітер Іоанн Діотис. Про це повідомляє Центр Хризма.

Протопресвітер Іоанн К. Діотіс народився в 1930 році в сел. Палеокатуна (Греція). Після служби у флоті закінчив богословський факультет Афінського університету. З 1957 р. понад сорок років служив в афінському храмі св. Великомученика Пантелеімона. Співзасновник відомої у Греції православної газети «Ортодоксос Тіпос» (Православний Друк). Володар безлічі почесних нагород, серед яких нагороди Афінської академії наук і Священного Синоду Елладської Церкви. 

«Цей священник відомий своїм листом Священним Синодам Помісних Православних Церков у 2019 р. із закликом не визнавати ПЦУ. Сподіватимемося, що не втратимо своїх друзів у Помісних автокефальних Церквах участю у різних “гаванських” проектах», – йдеться у повідомленні Телеграм-каналу.

Раніше грецький священик, богослов і письменник протопресвітер Іоанн К. Діотис заявив, що ПЦУ – це псевдо-еклезіологічне злоякісне утворення, створене Константинопольським патріархом Варфоломієм і не має нічого спільного з реальною автокефалією Православних Патріархатів та інших Автокефальних Православних Церков.

Також Іоанн Діотис звернувся з відкритим листом до глави Елладської Православної Церкви з проханням надати йому для вивчення матеріали, згідно з якими комісії ЕПЦ дійшли висновку про можливість визнання ПЦУ. Він заявив, що звертається як священнослужитель, богослов, журналіст, письменник та видавець, вивчивши українське питання та готуючись до редагування матеріалів для книги про дії патріарха Варфоломія.

За матеріалами джерела

Добавить комментарий