Як благодать Христа впливає на людину

Людина може вдавати, граючи у своєму житті ту чи іншу вигідну для себе роль, але нікому не дано підробити своє внутрішнє серце.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це митрополит Лука (Коваленко) написав у своєму Телеграм-каналі.

«Апостол Павло говорить про те, що Христос «є мир наш» (Еф.2:14). Видимий земний світ люди досліджують  різними способами. Для цього вони винайшли багато спеціальних приладів. Але жоден із них не в змозі побачити світ духовний. Господь Сам вклав у нас спеціальний орган, за допомогою якого можемо пізнати цей таємничий світ – це наше духовне серце. Але й воно має своє специфічне фокусування. В залежності від духовної якості цього органу серце занурюється або у світ занепалих темних духів, або у світ світлих добрих ангелів», — пояснив митрополит Лука.

За його словами, гріховне серце схоже на гниле яблуко, що поїли хробаки пристрастей. «У ньому живе гнів, лють, розпуста. Воно, як правило, стає вмістищем страху, сум’яття, зневіри та туги. Люди з такими серцями живуть за законом вовчої зграї в похмурому, сірому лісі безлюбовної самотності. Навпаки, добре серце живе в солодощах тихого, лагідного спокою радості. У ньому немає жодної краплі страху чи збентеження, тому що на його престолі сидить Сам Христос – мир наш, Який Своїм безмежним коханням заповнює кожну клітинку такої особистості», — сказав ієрарх УПЦ.

«Людина може вдавати, граючи у своєму житті ту чи іншу вигідну для себе роль. Але нікому не дано підробити своє внутрішнє серце. Це те, що неможливо фальшувати», — вважає митрополит.

Архієрей зазначив, що кожне серце випромінює той чи інший духовний запах. «Гниле серце завжди випромінює сморід, і дух, що йде від такої людини, неможливо приховати. Так само і від доброго серця завжди йдуть пахощі, мир та тиша. Свята людина може не говорити жодного слова, але сама його присутність вже випромінює умиротворюючу радість. Достатньо на таку людину тільки подивитися і вже на душі стає тепло», — додав він.

«Христос – це і є щастя. Мучимося й страждаємо, поки Його благодать не увійде до серця. Але як тільки мир Христа освятить зсередини, ми зрозуміємо, що знайшли свій дім і більше нічого не потрібне», — підсумував митрополит Лука.

Джерело

Добавить комментарий