УПЦ вітає свого предстоятеля з 31-ю річницею архієрейської хіротонії

«Митрополит Онуфрій завжди був тим кормчим, який вів корабель правильно,  – розповів ключар Чернівецького Свято-Духівського кафедрального собору протоієрей Василь Запотічний, який довгий час служив разом із ним. – У нас на Буковині вам будь-хто скаже, що Владика Онуфрій — це високодуховна, благочестива людина. На те, щоб саме він став у керма Православної Церкви в Україні в цей складний період, потрібна була Божа воля. Він дійсно є достойним послідовником Митрополитів Київської кафедри. Ми втратили свого доброго Пастиря тут в Чернівцях, але здобули великого Архіпастиря разом з усією нашою Церквою, його авторитет поширюється далеко за межі України.

Пам’ятаю, як я бував в Америці, в Греції, на Криті – коли там дізнавалися, що ми з України і наш Предстоятель Блаженніший Митрополит Онуфрій, то перед нами відкривалися всі двері, більше ніяких документів не потрібно було. До нас навіть з Австралії спеціально приїздили паломники, щоб побачитись з Блаженнішим. Владика Онуфрій в очах усього православного світу – це духовна величина. Увесь православний світ його шанує, як великого молитовника перед Богом за весь православний люд».

 

У день годовщини архієрейської хіротонії Блаженнішого Митрополита Онуфрія митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, розповідаючи в інтервью Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ про Предстоятеля, зокрема зазначив, що на епохальному Харківському соборі 1992 року майбутній Митрополит Онуфрій, тоді ще єпископ, був одним із тих, які говорили про головне, зберігаючи страх Божий, не злякався страху людського, і ця така відвага, міркування його, бачення та жертвування собою заради інтересів Церкви допомогли звершити, можна сказати, одне з найважливіших діянь Собору. Владика Онуфрій тоді сказав: «Наш Собор не виконає своєї місії, якщо не зробить найважливіше: необхідно заборонити у священнослужінні Філарета (Денисенко)». Владика Онуфрій сказав, що це рішення матиме історичне наслідки, воно захистить від багатьох помилок у Церкві. І він зміг це так сказати, що це рішення було підтримане та прийняте».

 Також за відомостями Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, що посилається на сайт podvorie-sofia.bg, 6 грудня 2021 року ієрарх Болгарської Православної Церкви митрополит Ловчанський Гавриїл на проповіді під час Божественної літургії в храмі на честь святителя Миколая Мир Лікійських Чудотворця в Софії (Болгарія) назвав Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського великим пастирем, посланим українцям Богом.

Болгарський ієрарх назвав Митрополита Онуфрія главою канонічної Української Церкви на відміну від нещодавно створеної розкольницької структури. Він також наголосив, що «у скрутні моменти випробувань Господь посилає православному народу великих пастирів», – так зазначалося у повідомленні.

Отже недарма Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Київський та всієї України Онуфрій посів найвище місце серед духовних лідерів України у Національному рейтингу впливовості «Еліта України – 2021».

9 грудня Блаженніший Онуфрій очолив соборне Богослужіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської лаври йому співслужили митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, сонм архієреїв Української Православної Церкви, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після Богослужіння Блаженніший владика подякував за вітання та за молитви архієреям та вірянам і побажав, щоб Божественна благодать «завжди нас наповнювала і допомагала достойно звершувати своє земне служіння, своє земне життя, і щоб Господь Своєю благодаттю сподобив нас бути причасниками вічного спасіння на Небі».

Джерело

 

 

Добавить комментарий