Науковці збентежені: Індія та Японія подолали кронавірус

Ще кілька місяців тому з Індії надходили моторошні повідомлення, що у країні сотні тисяч заражених і десятки тисяч померлих від ковід, а експерти давали дуже сумні прогнози, і раптом пандемія там практично закінчилася, повідомляє «МК».

Сьогодні кількість хворих індійців становить трохи більше 8000 на добу за практично нульової смертності, що для мільярдної країни – крапля в морі. Примітно, що рівень вакцинації в Індії становить 33%, тому справа не в колективному імунітеті, про який усім продзижчали вуха в Європі.

Зважаючи на те, що дельта-штам зародився в Індії та ще в березні понад 70% від усіх інфікованих коронавірусом індійців хворіли на нього, таке зниження захворюваності можна назвати визначним результатом. То що ж сталося в Індії?

Експерти схиляються до думки, що в Індії сталося те саме, що й у Японії, де пандемія теж зійшла нанівець. А саме, у протоколах лікування застосували дешевий протиглистний антипаразитарний препарат івермектин. Можна як завгодно ставитися до цього факту, але саме в індійському штаті Керала, де цей препарат не задіяний у протоколах лікування, повідомляється про 80% смертність від COVID-19. На щастя, населення штату становить 2,5% від загальної кількості мешканців Індії.

Джерело

Добавить комментарий