Філософ року – скандальний пропагандист, який зрівнює в правах людей і тварин

П’ятий рік найвпливовіших філософів сучасності нагороджують премією  Ніколаса Берггрюна. Цього року відзнаку отримав Пітер Сінгер, найбільш авторитетний філософ сучасності, відомий скандальними пропозиціями зрівняння в правах людей і тварин, повідомляє сайт c4u.org.ua.

Він виступає за однакове врахування інтересів усіх живих істот та революцію в ставленні людини до тварин, базуючись на твердженні, що людина є рівною тваринам. На думку Сінгера, їхній статус, безпека та цінність життя мають цінуватися не менше, ніж людські.

Працюючи у різних куточках світу, Сінгер став найавторитетнішим публічним філософом в сучасному русі за права тварин та кампаніях проти фабричного фермерства на користь вегетаріанства. Сінгер прирівнює розведення тварин на фермах до рабства і геноциду, закликає звільнити їх та потурбуватися про сільськогосподарських тварин, життя яких має захищатися так само як і людське.

Разом із цим, філософ є безапеляційним прихильником абортів. Сінгер стверджує, що новонароджені не мають характеристик особистості (раціональності, автономності та самосвідомості), а тому «вбивство новонародженої дитини ніколи не рівноцінне вбивству дорослої людини».

Виправдовуючи вбивства вже народжених немовлят, Пітер Сінгер отримав славу скандального філософа, однак це лише привернуло до нього ще більше уваги, а премія Бернрюна міцно закріпить його академічний авторитет філософа. Ідеї Сінгера про «справедливість» в живій природі перегукуються з цінностями рухів радикальних екологістів і зоозахисників.

Прихильники філософа (включно з комітетом Інституту Берггрюна) високо оцінюють його академічні здобутки. «Своїми роботами Сінгер допоміг сформувати рухи за права тварин і ефективний альтруїзм, а також виступав за більш широку соціально-економічну політику в реагуванні на надзвичайні ситуації та викоріненні глобальної бідності», — йдеться в повідомленні інституту щодо нагороди філософа.

Його погляди — це не просто продукт хворого розуму, а логічний наслідок попередніх філософських напрямків. Ідеї Сінгера можуть шокувати багатьох, викликати обурення та несприйняття, але факт залишається фактом: саме мізантропічні пропозиції глобальних реформ стануть трендом майбутнього.

Протягом останніх десятиріч спостерігається перегляд загальноприйнятих позицій щодо біоетики. Такі філософи як Сінгер створюють ґрунт для революції в сприйнятті людини як біологічного виду і ще ніколи воно не було таким самовбивчим. Тепер відходить у минуле колись очевидне твердження про беззаперечну цінність життя людини. Аборти без обмежень, пропозиції вбивати новонароджених, сприяння евтаназії – все це прояви культури смерті, що є культурою сьогодення, джерелами якої стали модернізм і постмодернізм.

Джерело

Добавить комментарий