Клонування людини та процедуру штучного запліднення можна порівняти з експериментами нацистів у таборах смерті

Клонування людини та процедура штучного запліднення (ЕКЗ) можна порівняти з експериментами нацистів у таборах смерті, заявив заступник глави синодального Відділу із взаємин Церкви зі суспільством та ЗМІ Вахтанг Кіпшидзе.

«Клонування людини та штучний відбір ембріонів за необхідними якостями — це все експеримент. Якщо ми хочемо існувати в умовах експерименту над власною людською природою, який, напевно, можна порівняти з експериментами, які проводили нацисти в таборах смерті, то не дай, Бог, нам зробити такий вибір, і невідомо, чим він закінчиться», — сказав представник Церкви у на громадсько-науковому форумі «Держава та релігія: шляхи діалогу», що проходить 14-15 грудня.

За його словами, Церква виходить із того, що процедура ЕКЗ проводиться з використанням методик знищення «непотрібних» ембріонів.

«Ви знаєте, що один із протоколів ЕКЗ передбачає запліднення якогось числа ембріонів з тією перспективою, що частина з них буде знищена: або вони не приживаються, або вони будуть визнані зайвими та будуть знищені. Ми проти такого підходу. Існують технології, коли ембріон виходить природним шляхом без виготовлення «надлишкових» ембріонів й імплантується в материнську утробу. І в цьому випадку зайвих ембріонів не виготовляється і не знищується. Така процедура мені здається цілком можливою», — пояснив представник синодального відділу.

Водночас, за словами Кіпшидзе, Церква однозначно виступає проти сурогатного материнства.

«Немає нічого більш принижуючого гідність жінки, ніж комерційна експлуатація жіночої утроби на користь найбагатшої частини людей, які не хочуть народжувати дітей, тому що це нібито шкодить здоров’ю, або не можуть народжувати дітей, але готові за дітей платити. На мій погляд, це принижує гідність жінки. Цілком очевидно, що жоден розсудливий чоловік — брат, чоловік, батько — не хотів, щоб близька йому жінка за гроші народжувала дітей для іншого чоловіка», — зазначив представник Церкви.

Джерело

Добавить комментарий