Комерціалізація образу святителя Миколая Чудотворця – втрата віри християнами

Комерціалізація образу святителя Николая Чудотворця у сучасній популярній культурі свідчить про втрату віри християнами.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це митрополит Лука (Коваленко) написав у своєму Телеграм-каналі.

«Дивуєшся, як ми все можемо осквернити та спохабити. Оскверняється подвиг святого, якого Церква називає «правилом віри та образом лагідності, вчителем помірності». Його зовнішній вигляд опошляють образом ряженого дідка.

Чергове блюзнірство на святителя Николая набирає своїх обертів ближче до свята. Разом із «подарунки від Миколайчика» сьогодні входять у моду «прийомні святого Миколая». Само собою, що ні про праведне життя та добрі справи Святителя, ні про його боротьбу з єретиками ви там не почуєте. Вам запропонують, цитую: «концертну програму, відвідування фотозон, частування у колибі, ярмарок сувенірів, лісову прогулянку», тобто йдеться про банальний заробіток грошей під брендом «святого Миколая», але ні слова про сутність святості, подвиг Святого, як його потрібно наслідувати у своєму житті», — зазначив митрополит Лука.

Він наголосив, що зі святителя Николая роблять такий самий комерційний бренд, яким є і «святий Валентин».

«Такі процеси відбуваються у всьому світі й вони свідчать про те, що багато сучасних християн втратили сіль віри та перетворилися на банальних язичників, які бажають жити лише відповідно до інстинктів», — вважає архієрей.

Митрополит розповів як приклад про одну з «резиденцій святого Миколая», де як помічники голови резиденції виступатимуть «веселе янголятко та чортеня, які допоможуть учасникам їсти вареники з довгих ложок, ходити п’яними по колоді».

Також митрополит Лука нагадав про ситуацію в Італії: єпископ Сицилії, розповідаючи про Санта Клауса, сказав, що насправді це спотворений образ святителя Николая, який створила компанія Кока-Кола як ідол для суспільства споживачів і ці слова викликали хвилю суспільного обурення, а з боку єпархії змушені були вибачитися.

Архієрей закликав вшанувати пам’ять святителя Миколая молитвою та добрими справами.

«Якщо так любите святого, бажаєте бути схожими на нього — прийдіть на службу, помоліться йому, намагайтеся наслідувати стійкість у вірі, яку витіснили на задвірки свого життя, творіть добрі справи таємно, допомагаючи нужденним, а не заробляючи на цьому», — завершив митрополит Лука.

Джерело

Добавить комментарий