Чому канонічна Церква зазнає утисків в Україні ?

Українська Православна Церква проповідує мир та єдність, тому зазнає тиску з боку тих, хто на ворожнечі заробляють дивіденди. Про це сказав митрополит Черкаський і Канівський Феодосій у прем’єрному випуску програми «Слово Ієрарха» на телеканалі UkrLive 19 грудня 2021 року.

«Церква, коли не може відкрито говорити про неправдивість багатьох доктрин, які проповідують політики, чиновники заради власної вигоди, – вона може, і робить це, говорити про мир і пов’язувати навіть незв’язне. Ми ніколи в межах наших парафій та монастирів не дозволяємо ділити людей за політичними чи світоглядними швами. Церква пов’язує та проповідує мир», – сказав митрополит Феодосій.

«Найкращий доказ цього те, що до сьогодні Українська Православна Церква – це єдиний громадський інститут у межах України, який зберіг свої кордони без втрат. Українська Православна Церква і на Донбасі, і в Криму, і на Чернігівщині, і на Західній Україні – скрізь наші парафії та наші монастирі, а відповідно їхні парафіяни та ченці зберігають мир та єдність», – зазначив архієрей.

«Україна – така, як була – залишилася в межах Української Православної Церкви. І це не демагогія, це реальність. Ось реальні результати того, що Церква проповідує. Звичайно, проповідь миру й антиворожості дуже багатьом сьогодні не подобається. Тому Церква зазнає тиску й обструкції з боку тих людей, які на ворожнечі заробляють собі дивіденди», – продовжив митрополит Феодосій.

«Це як у кімнаті з кривими дзеркалами, де всі кажуть, що криві дзеркала реально відображають те, що ми бачимо, коли в них заглядаємо, є одне рівне, звичайне дзеркало, у якому виродок не бачитиме себе красенем, а бабуся – молодою та привабливою. Справжнє, просте дзеркало. Що роблять люди, котрі звикли до кривих дзеркал? Вони намагаються це дзеркало або розбити, або подалі сховати, щоби його не було», – пояснив архієрей.

«Ось приблизно таке ставлення сьогодні в українського політикуму та багатьох чиновників до Української Православної Церкви. Пряме дзеркало, яке не бреше і говорить правду – його треба кудись прибрати. А за можливості й розбити. Це, звичайно, їм не вдасться зробити – вони не перші і не останні хочуть розбити це дзеркало за останнє тисячоліття, це неможливо. Але приховати, прикрити, засунути його на задвірки – таке бажання є», – наголосив митрополит Феодосій.

«От що таке Церква стосовно суспільства сьогодні і ставлення політиків до сучасної Церкви саме з цих причин таке, яким воно є», – підсумував гість програми «Слово Ієрарха».

Текстова версія випуску >>>

 

Джерело

Добавить комментарий