Новий випуск документальних фільмів циклу «Новомученики та сповідники»

Третій фільм із циклу «Новомуники та сповідники» представив керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський та Броварський Антоній. Стрічка розповідає про життя та подвиг одного з найсердечніших старців – преподобного Кукші Одеського.

«Якщо говорити про святих колишніх часів, то обставини їхнього життя можуть здатися нам майже легендарними, неймовірними. Тому що ми живемо зовнішним життям та зовсім в інших умовах. Але Бог не став далі від людини у ХХ чи ХХI столітті – Він діє однаково в усі епохи. Змінюється мова, з’являються нові проблеми, яких раніше не було, але спосіб їх вирішення залишається тим самим – через призму євангельських істин. Ми також живемо в епоху святих отців. І досвід життя у Бозі наших сучасників надзвичайно важливий і дорогоцінний для нас», – зазначив у вступі до фільму митрополит Антоній.

Преподобний Кукша (Величко) народився в 1875 році на Херсонщині, прийняв чернецтво на Афоні, ніс подвиг старчества в Києво-Печерській та Почаївській лаврах, Хрещатицькій обителі, а завершив свою земну мандрівку в Одеському Успенському монастирі. Шлях святого пройшов через ув’язнення, заслання та безліч інших випробувань – до святості, до досконалості в любові, до Бога.

У документальному фільмі про життя преподобного Кукші розповідають журналіст та експерт із питань релігії Денис Лапін та доктор історичних наук Дмитро Валерійович Вєдєнєєв. У зйомках взяли участь митрополит Черкаський та Канівський Феодосій, насельник Хрещатицького Іоанно-Богословського монастиря ієромонах Лука (Рудан), мешканка с. Хрещатик Олена Володимирівна Бокла.

Нагадаємо, випуск документальних фільмів циклу «Новомученики та сповідники» митрополит Бориспільський та Броварський Антоній розпочав у квітні 2021 року. Перша серія присвячена священномученику Олександру Глаголєву, друга – священномученикові Михайлу Под’єльському.

Дивитися фільм «Новомученики та сповідники. Преподобний Кукша Одеський» >>>

Джерело

Добавить комментарий