Зростання нетерпимості та дискримінації християн в Європі

За даними «Обсерваторії нетерпимості та дискримінації християн Європи», найбільш нетерпимо ставляться до християн у Франції, Німеччині, Іспанії, Великій Британії та Швеції.

У своїй доповіді «Обсерваторія нетерпимості та дискримінації християн Європи» (OIDAC) склала список європейських країн, де до християн ставляться найбільш нетерпимо, повідомляють «Новини Швеції». У доповіді OIDAC назвала п’ять країн, у яких християни найчастіше стикаються з дискримінацією за релігійною ознакою. До  п’ятірки увійшли Франція, Німеччина, Іспанія, Швеція та Великобританія.

У Швеції важливим чинником у цій ситуації є велика притока мігрантів. У країні виникла сильна сегрегація, зазначають дослідники у своєму звіті, й це викликає негативне ставлення до християн. Разом із мігрантами в країну проникло значне число ісламістів, і в деяких мечетях сьогодні імами дозволяють собі агресивні висловлювання проти християн і закликають до насильницьких дій.

Крім цього, складне становище християн у Швеції зумовлене державною політикою. Християнські церкви постійно позбавляються фінансової підтримки. Так, якщо парафія відмовляється вінчати одностатеві шлюби, то її позбавляють права на здійснення таїнства Вінчання.

Підтримку християнських шкіл у країні різко скоротили, а студентів вузів позбавили права організовувати християнські заходи та запрошувати спікерів.

Автори дослідження проаналізували ставлення до християн у так званій «п’ятірці найгірших» за період 2019-2020 років. На їхню думку, тенденція наростає, і європейська спільнота має на це відреагувати. «Зростає занепокоєння тим, як скорочується свобода віросповідання в Європі. Це стосується права вираження поглядів (щодо релігії), свободи совісті та батьківських прав», – зазначено у звіті OIDAC.

Джерело

Добавить комментарий