Як чоловік повинен ставитися до дружини?

Нехай любов до дружини буде для тебе найдорожчою. Якщо маєте носити тягарі один одного, то тим паче потрібно терпіти вади дружини. Якщо вона бідна, не докоряй її; якщо нерозумна — не засуджуй, а краще постарайся навчити її; бо вона член твій; ви — одне тіло. Але, скажеш, вона балакуча, схильна до пияцтва, гнівлива? У такому разі маєш не гніватися, а скорбіти, молитися Богу, вмовляти, навчити її та робити все, щоб винищити її пристрасть. Якщо ж битимеш і мучитимеш її, то не зцілиш її хвороби; грубість виправляється лагідністю, а не взаємною грубістю. Водночас не забувай і про нагороду від Бога. Бо якщо ти, маючи нагоду відкинути її, не робиш цього через страх Божий, але зносиш недоліки її з поваги до закону, який заборонив відкидати дружину, то якою б не великою була її хвороба, ти отримаєш невимовну нагороду і ще раніше нагороди отримаєш велику користь, зробивши її більш слухняною, і себе привчиш до більшої по відношенню до неї лагідності. (Святитель Іоанн Златоуст).

Як чоловік повинен ставитися до дружини? Християнство вказує на невідомий світові принцип: дружина – це його тіло. А як ставляться до свого тіла? Своє тіло ніхто з нормальних людей не б’є, не ріже, не завдає йому навмисне страждань. Це природний закон життя, який називається коханням. Коли ми їмо, п’ємо, одягаємося, лікуємося, то чому це робимо – звичайно, з любові до свого тіла. І це природно, тільки так можна жити. Так саме природним має бути і подібне ставлення чоловіка до дружини й дружини до чоловіка.

Так, так має бути. Але ми чудово пам’ятаємо прислів’я: «Гладко було на папері, та забули про яри, а ними ходити». Що це за яри, якщо застосувати це прислів’я до нашої теми? Яри ​​– це наші пристрасті. «Я хочу, а я не хочу» — і все тут! І кінець любові та розуму! (Професор О. І. Осипов)

Дружина – це не відокремлена від чоловіка людина. Вона частина нової людини, що складається з двох. І ставитися до неї треба як до себе самого. Немає на землі тіснішого союзу, ніж союз чоловіка й дружини. Між ними — нульовий ступінь спорідненості. Між матір’ю та дитиною – перший ступінь спорідненості. Вони дуже близькі, але не так, як чоловік та дружина. Тому чоловіка слід слухатися більше, ніж власну матір. Дружину слід любити більше, ніж своїх батьків. Від нерозуміння цієї істини, від холодності до неї народжуються багато сімейних конфліктів. (Протоієрей Андрій Ткачов).

Добавить комментарий