Замовчування домашнього насильства є помилковим, – ВРЦІРО

Гріх насильства втрачає силу, коли висвітлюється і визнається. Зло треба викривати, без цього неможливе покаяння і зцілення стосунків. Про це йдеться у Зверненні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій на захист сім’ї від домашнього насильства від 22 грудня 2021 року.

Як зазначають автори документа, ця проблема стосується як світських, так і віруючих родин.

«Насильство – це не тільки побої, але й приниження, пасивна агресія, фінансові обмеження, сексуальні домагання та інші форми зневаги до гідності людини. Така поведінка немає нічого спільного з сім’єю та шлюбом, задуманим Богом, адже в основі сімейних стосунків має бути любов, взаємоповага, довіра та прийняття для кожного члена родини», – йдеться у зверненні.

Помилково вважати, продовжують автори документа, що замовчування домашнього насильства може врятувати шлюб чи убезпечити дітей від переживань. Не зупинене або непокаране насильство з часом лише зростає.

«Сім’я не стане міцнішою, якщо в її основі страх і насильство. Мовчання лише погіршує ситуацію. Гріх насильства втрачає силу, коли висвітлюється і визнається. Зло треба називати злом. Без цього неможливе покаяння і зцілення стосунків», – йдеться у зверненні.

Постраждалих від домашнього насильства автори документа закликають звертатися за допомогою до свого священика чи релігійної громади, до родичів, друзів або поліції. Своєчасна реакція на домашнє насильство – це не атака на сім’ю, а спосіб мінімізувати негативні наслідки для обох із подружжя та їхніх дітей.

«…Церкви і релігійні організації готові простягнути руку допомоги кожній родині, яка страждає від цього лиха: як постраждалим від насильства, так і тим, хто його вчиняє. <…> Ми хочемо зробити усе для того, щоб наші сім’ї, наші церковні спільноти були оазисами любові. А любов буде найкращим запобіганням для поширення насильства у сучасному світі», – наголошується у зверненні.

Добавить комментарий