Сучасний кінематограф та ЗМІ проповідують ідеали дохристиянської людини, – Предстоятель РПЦ

Патріарх Московський і всієї Русі Кирил вважає, що сучасний кінематограф та засоби масової інформації проповідують ідеали дохристиянської людини.

«Ця вітха людина як ідеал присутня і в художній літературі, і особливо в сучасному кінематографі. Її знову й знову пропонують нам, цей ідеал вітхої людини, як життєвий ідеал. Найчастіше саме у засобах масової інформації та сучасної культури ми найбільше стикаємося з пропагандою цієї вітхої людини», — сказав Предстоятель РПЦ.

Вітха людина, пояснив Патріарх, це та людина, яка створена була Богом, але через гріх прабатьків втратила свою первозданну красу та святість, затьмарила свій образ. За словами Патріарха, така людина у житті керується своїми внутрішніми, емоційними рухами, пристрастями, гріховними думками.

На думку Предстоятеля, для нас, сучасних людей, заклик скинути з себе вітху людину «означає не тільки нашу внутрішню роботу над самими собою, але в першу чергу це є заклик до духовної пильності, до того, щоб ми вітху людину як ідеал не впускали у свою свідомість, у своє серце, щоб ясно розуміли, що ця проповідь і пропаганда вітхої людини є справа, що давно минула, вона там десь в античній старовині».

«І те, що нам, сучасним людям, це пропонується, це є не що інше, як диявольська спокуса, знову хочуть нас залучити ось до цього ідолопоклонства і залучають за допомогою дуже багатьох спокус, хибних ідей, навіть хибних доктрин, але найчастіше на побутовому рівні, коли, прямуючи виключно до облаштування свого особистого благополуччя, ми забуваємо про найголовніше — про своє внутрішнє життя, про стан своєї душі», — сказав глава РПЦ.

Джерело

Добавить комментарий