Як достойно зустріти Різдво Христове

 

Не можна одночасно і готуватися до справжнього святкування, і веселитися по-світськи.

Насамперед ми маємо щодня згадувати про наближення Дня, коли таємниче на землі в особі Немовляти з’явився Сам Син Божий. Подумки дивлячись на Вифлеєм, ми повинні зрозуміти, наскільки дрібні та мізерні всі наші повсякденні справи в порівнянні з величчю майбутньої події. Перед нею ми повинні вигнати з серця свого будь-яку злість, усяку недоброзичливість, намагатися бути доброзичливими навіть до тих, із ким дороги наші розійшлися, і дії яких ми не схвалюємо. Згадаймо, що добрі батьки люблять і дітей неслухняних, хоч і карають їх іноді, а всі ми діти Отця Небесного!

Потрібно нам дотримуватися встановленого Церквою посту, за допомогою якого ми стримуємо свої пристрасті, утримуючись як від недозволеної постом їжі, так і від розваг. У жодному разі ми не повинні порушувати посту й тоді, коли в деяких місцях частина населення вже по-своєму відзначає свято Різдва Христового.

Іісус Христос народився не двічі, лише один раз Він народився від Діви Марії. Не можна одночасно і готуватися до справжнього його святкування, і веселитися по-світськи, зневажаючи передання та статути Церкви!

То не є святкування Христового пришестя на землю, а задоволення свого бажання весело провести час, і це не принесе нам користі.

Намагаймося підготуватися до того Дня, коли пролунає «Різдво Твоє, Христе Боже наш, засяло світові світло розуму» і тоді відчуємо радість Різдвяну, душа наша торкнеться Вифлеєму і серце наше духовно прийме в себе Христа.

Свт. Іоанн Шанхайський. Слова та проповіді

Добавить комментарий