Приголомшливий крик людей, що шукають вічності

Чудові та викривальні слова про сучасну підготовку до Нового року пише священник Іоанн Істраті, в яких проглядається якась іронічність сучасного новорічного святкування:

“Кожної зими наприкінці грудня світ охоплює паніка, яка важко піддається розумінню. Люди давляться в магазинах, стоять у гігантських чергах, щоб у несамовитому шаленстві віддати свою останню копійку, торговці всякою всячиною стоять на кожному кутку, пропонуючи тобі щастя чи хоч його крапельку. Усі розкуповують лампочки, дощик, мішуру, гірлянди… Люди їдять більше, слухають колядки на комп’ютері, готують усяку всячину. Може здатися, що вони через пару днів помруть і тому вкладають усі сили, щоб прожити залишок життя з підвищеною, якоюсь гігантською інтенсивністю.

Відповідь проста. Люди шукають щастя, життя вічного, світла «присносущного», любові Небесного Нареченого, єднання з Богом, бачення святих небожителів, хорів миріад ангелів, вічної Літургії Агнця Божого. Шукають несамовито.

Хто шукає? Ті, хто деруть пельку на площі, п’яниці в підїзді, нестримні підривники петард у спальних районах, меломани, закриті в клубах, де децибели, дим і морок несуть пророцтво про майбутнє сторіччя. Так,  вони. Тільки не знають, де шукати. Шукають – як кажуть святі отці – речей кінцевих з безмежним бажанням, шукають вічності у тілі, шукають світла у смітті.

Свята — це приголомшливий крик людей, які шукають вічності. Це безмірний біль людей, які знають, що вони помруть. Це здригання людини перед обличчям небуття, бурхливий опір тих, хто йде в землю. Це відповідь мільйонів безсмертних душ, що кричать до неба: «НІ, ми не помремо, ми призначені для неба, у нас є ідеали, бажання, переживання, плани на цілу вічність».

Але, на жаль, мало хто знає, де знаходяться справжня їжа, справжня музика, справжні дари, справжнє світло, справжнє життя. Там, де народжується Христос, Хліб Небесний, вічний Гімн любові, найвищий Дар, який приніс Бог людям, Світло для світу, Шлях, Істина та Життя.

Справді, давайте все ж таки пам’ятатимемо про те, що Новий рік – це сімейне свято, яке й має залишитися в сім’ї, не виходячи з квартири (будинку) кудись на “шалені” гуляння або в якийсь музичний клуб, де новорічне свято може перетворитися на язичницьке біснування.

І ще пам’ятатимемо про те, що на недалекому горизонті вже видніється велике та світле свято – Різдва Христового! Ось для нього і залишимо всю радість та справжню веселість!

Священник Іоанн Істраті

Добавить комментарий