Підбиваючи підсумки, – митрополит Лука (Коваленко)

Кризи та проблеми – тимчасові явища життя, а Бог та Його Життя вічні.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це митрополит Лука (Коваленко) написав у своєму Телеграм-каналі.

«За традицією наприкінці тих чи інших тимчасових відрізків прийнято підбивати підсумки. Ось і нам потрібно напередодні Нового року замислитися над тим, як пройшов цей рік. Чи не дарма ми прожили цей час? Що ми здобули для своєї душі, а що втратили? Звичайно, буде неправильно, якщо хтось скаже своїй душі: «Молодець, ти на славу попрацювала! Тещу навчилася терпіти, політиків перестала лаяти, у храм частіше стала ходити» тощо. Якщо людина стала бачити себе кращою, красивішою, духовнішою, то це свідчить лише про те, що вона перебуває у самоомані», — зазначив митрополит Лука.

Владика пояснив, що прогрес у духовному житті визначається тим, що людина поступово набуває духовного зору, який дозволяє їй краще бачити власні гріхи.

«Але як об’єктивно дізнатися про те,чи є в мене прогрес у духовному житті чи ні? Насправді це річ очевидна, і вона проявляється насамперед у зміні життєвих пріоритетів і цінностей. Ті з моїх читачів, які переживали серйозну кризу, пов’язану із загрозою життю або втратою дуже близьких людей, знають, що в такий період радикально змінюється ставлення до всього, що відбувається. Те, що раніше здавалося важливим, втрачає своє значення, а на перше місце виходить те, на що раніше навіть не звертали уваги. Покаяння – це зміна модусу існування нашої душі», — наголосив архієрей.

Владика нагадав, що зайва зануреність у суєту, віддаляє людину від Бога.

«Якщо для нас головне в житті – це Сам Христос, ми стоїмо на правильному шляху. Минулий рік показав нам, що диявол докладає максимум зусиль, щоб відколоти від Церкви якомога більше людей. Використовуючи інструменти політики та засоби масової інформації, він розділяв людей за національними, мовними, релігійними, а потім ще й з медичних проблем. Можна припустити, що наступного року таких сит для просіювання віруючих з’явиться ще більше. І далі від Церкви будуть відпадати люди, для яких своя думка та свій погляд на ті чи інші проблеми сучасності будуть важливішими за Євангельського Христа, в якому немає і не може бути жодних поділів і розбіжностей», — сказав митрополит Лука.

Архієрей побажав «вчитися дивитися на всі поточні події з погляду Вічності, «щоб ненароком не проміняти свою богоподібність на сочевичну юшку тимчасових і минучих інтересів».

Джерело

Добавить комментарий