Над чим слід замислитися у Новий рік?

У свято Нового року хочеться подякувати Богові за те, що ми до цього дня дожили. Хочеться згадати всіх тих, хто помер у минулому році, особливо від різних хвороб. Запалити поминальну свічку. Помолитися Господу за їхнє упокоєння. Побажати їм Царства Небесного.

У Новий рік замислюєшся про те, наскільки тендітне людське життя. Як швидко людина, людина квітуча й навіть молода, може померти. Ми всі такі тендітні! Такі ніжні! Такі м’які!

У Новий рік ми повинні зрозуміти, що живемо тільки тому, що Бог нас несе на Своїх Батьківських руках, що Його благодать пронизує нас і дарує нам струмінь життя, коли ми лягаємо спати, Він створює для нас ніч, її м’який спокій, коли встаємо, Він прокручує цю планету і створює новий день, якого ще не було в історії. Господь посилає сніжок та дає пташкам їжу… Він змушує битися серце, Він розганяє нашу кров. Він підтримує наше дихання. Він створив мільярди планет, щоб ми бачили Його велич і водночас відчували турботу про нас.

Подумай у Новий рік про те, чи ти наблизився до Нього хоч на міліметр чи відійшов десь далеко у бік? Ми всі так боїмося коронавірусу та інших хвороб. Але чи боїмося ми хвороб гріха? Чи боїмося образити Бога віддаленням від Нього? І чи часто ми минулого року вакцинувалися найголовнішою духовною вакциною? Покаянням. Причастям Тіла та Крові Христових.

Бог прийде у світ. Копита віслючка, на якому їде Пресвята Богородиця з Богонемовлям під серцем Своїм, цокають нічними вулицями Вифлеєму, Миколаєва, Києва, Москви, Вашингтона, Нью-Йорка, Делі, Пекіна та інших міст. Хто відкриє Богонемовляті Христу своє серце? Хто впустить Його у свій дім?

Він прийшов, щоб врятувати людину, і для цього нахилив Небо до землі. Чи захочеш ти вирватися з полону суєти і за Господом нашим Іісусом Христом зійти на Небо прямо в Царство Небесне?

Чи захочеш ти в новому році розпочати нове, оновлене покаянням життя? Чи потягнеш у 2022 рік старий пил колишніх гріхів?

Чи стане новий рік тобі дверима в пекло? Чи дверима до раю? Вирішувати тобі.

У новому році, мені здається, найважливішим є те, що людина прихилить голову та шию свою тверду перед Богом і скаже: «Слава Богу за все! Благослови, Господи, рік прийдешній! Нехай він буде роком благості Твоєї. Допоможи мені та моїм близьким йти до Тебе – побачити Тебе, Спасителя мого».

Протоієрей Андрій Чиженко

Джерело

Добавить комментарий