Що робиш людям, те й повертається до тебе

У сорок другому випуску нового сезону щотижневої програми «Слово Предстоятеля» в ефірі телеканалу «НТН» Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Архіпастир нагадав, як Святе Письмо навчає нас вибудовувати стосунки з людьми.

В Євангелії читаємо, як зазначив Його Блаженство, всім зрозумілі слова: «Чого тільки бажаєте, щоб чинили вам люди, те саме чиніть їм і ви. Бо в цьому Закон і Пророки» (Мф. 7: 12)  та «…якою мірою будете міряти, такою відміряють вам» (Мф. 7: 2).

За словами Блаженнішого Митрополита Онуфрія, коли людина робить добро, то отримує від Бога добру нагороду, а коли робить зло, то зло повертається до неї. Про це, – як він додав, – яскраво свідчить відомий йому випадок із життя, що стався у Сибіру.

Одного шофера зупинили троє чоловіків, які попросили в нього відро бензину. ”Я б вам дав із радістю, але в мене мало бензину, машина завантажена, а заправка дуже далеко”, – відповів він їм. Вони стали насідати на нього, і чоловік врешті дав їм пів відра бензину. Але один взяв цей бензин та й вилив на шофера, а інший кинув у нього сірника. Шофера охопило полум’я… Він перелякався та закричав. А ті троє сіли в машину та поїхали. Шофер згадав, що коли гориш, то потрібно передусім рятувати голову. Він впав на землю і снігом зрештою загасив полум’я. Але він дуже сильно обгорів. Бачить, їде машина, він зупинив її, розповів, що сталося, і весь обгорілий сів за кремо та поїхав у гонитву за вбивцями.

Коли він наздогнав тих чоловіків, то покарав їх. А після всього приїхав у міліцію і здався в руки правосуддя. Як виявило слідство, це був не перший випадок підпалу зловмисниками водіїв заживо. Ці чоловіки таким чином забрали життя багатьох невинних людей. І суд виправдав шофера.

«Господь чекав покаяння від цих чоловіків, але оскільки покаяння не було, то через цього шофера забрав у них життя. Така не дуже приємна історія говорить про те, що треба завжди робити добро. За добро людина отримує винагороду від Бога. А зло відгукується людині злом», – підсумував Предстоятель та закликав завжди робити тільки добро та молитися один за одного.

Джерело

Добавить комментарий