Митрополит УПЦ пояснив, як подолати гнів на ближнього

Коли людина гнівається на ближнього, тоді у її душі народжуються інші недоліки та вади.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ із посиланням на «ФОМА в Україні», про це у проповіді сказав митрополит Львівський та Галицький Філарет.

«Духовний письменник XIX сторіччя архімандрит Никифор (Бажанов) у своїй «Біблійній енциклопедії» дав визначення гніву як «сильного, збудженого стану духу проти ближнього, який гріховний чи безгрішний, дивлячись за спонуканням і за своєю метою та ступенем», — зазначив митрополит.

«Отець Никифор пояснював, що безгрішним є гнів, який проявляється в обуренні проти гріха. На осуд же  заслуговує гнів проти ближнього, — підкреслив митрополит. — Гніваючись на близьких, ми створюємо у своєму серці простір для народження інших, гостріших станів і пороків, а тому особливо слід його уникати».

За його словами, гнів у спілкуванні з близькими подібний до жовтого сигналу світлофора — «він повідомляє, що нам слід припинити бесіду або суперечку, тому що ще трохи — і «загориться» червоний, а рух на «червоний» може призвести до аварії — такого моменту стосунків, який може стати в них точкою неповернення», — наголосив митрополит Філарет.

Владика зазначив, що необхідно зберігати самовладання та ставитися до ближніх із любов’ю.

«Гнів проти ближніх не був властивий Христові. Швидше за все, що серед праотців було безліч особистостей, які всіляко намагалися уникати цього стану, були милостивими та наповнювали своє життя радістю й спокоєм», — підсумував архієрей.

Джерело

Добавить комментарий