Справжня молитва починається з болю

Як навчають на Святій Горі Афон, основа молитви в тому, щоб серцю стало боляче. Якщо серцю не боляче, то можна годинами тягнути чотки, але молитва не матиме жодного результату».
Якщо людині боляче за те, про що вона молиться, то вона і одним лише зітханням звершує сердечну молитву. Багато хто, коли люди просять їх молитов, не мають часу і моляться про потреби цих людей одним лише зітханням.
Я не кажу, що не треба молитися, але якщо сталося так, що часу немає, то зітхання з болем про чужий біль є сердечною молитвою. Тобто за своєю силою воно дорівнює цілій годині молитви.
Наприклад, ти читаєш листа, бачиш потребу, зітхаєш і потім молишся. О, та це велика справа! Ти ще не взяв слухавку, ще не набрав номеру, а Бог же чує тебе! А наскільки добре розуміє це той, про кого звершується така молитва!

Подивіться, як біснуваті, де б вони не були, розуміють, коли я молюся за них, і кричать!
Справжня молитва – це не задоволення, не духовний комфорт, вона починається з болю. Що за біль? Людина страждає серцем, навіть страждає в хорошому розумінні цього слова. Їй боляче, вона стогне, страждає, за що б вона не молилася.
Думаєте, я умовно сказав «страждати»? Ні це все справжнє, вона страждає тому, що бере участь у загальному людському болі або ж у болі якоїсь конкретної людини. За цю співучасть, за цей біль Бог віддає їй радістю в серці, а тим, хто просить — дає те, що просить.

Преподобний Паїсій Святогорець

Добавить комментарий