Без вашої праці діти добрими ніколи не стануть

Кажу вам, виходячи з власного досвіду сімейного життя та пастирської практики: час, безвідповідально відірваний від сім’ї, і особливо від маленьких дітей, та й не тільки дітей, ніколи не повернути. Він втрачений назавжди і зі шкодою для сім’ї.

Коли народжуються діти, ними потрібно займатися – вдень і вночі до самозабуття. Доведеться відкласти в далеку скриньку почату дисертацію. Без потреби не починати будівництво заміського будинку, який «з’їсть» не тільки всі вихідні року, а й ваші нерви та терпіння.

Звичайно, вас не буде вдома, а діти залишаться з нянею або бабусею. Не тиняйтеся безцільно по магазинах і салонах, не засиджуйтеся в кафе та кінотеатрах. Пам’ятайте про те, хто на вас чекає вдома. Потрібно обмежити відвідування тих місць, куди батьки намагаються «втекти», щоб відпочити від своїх дітей.

Потрібно майже весь час бути зі своїми дітьми та їх виховувати. Вони виростають дуже швидко. Але добрими дітьми самі собою, без вашої праці ніколи не стануть.

Якщо ви весь час у справах та роз’їздах, то не дивуйтеся потім результату вашого вибору. Навіть газонна трава вимагає догляду, тим більше жива маленька людина.

Якщо діти зіб’ються зі шляху і «наламають дров» у своєму житті, кому, дорогі батьки, будуть потрібні ваші вчені ступені та збудовані будинки, дорогі ремонти у квартирах та побачені країни? Те, що було виміняно на дітей, принесе скорботу та розчарування. Воно ніколи по-справжньому не порадує людину так, як її власні діти, які стали чесними та порядними людьми.

Протоієрей Андрій Овчинніков

Добавить комментарий