В Україні організовано кампанію з дискримінації УПЦ, – митрополит Феодосій

Влада ігнорує заклики віруючих УПЦ зупинити рейдерські захоплення храмів та незаконні переведення їх у ПЦУ «чорними» реєстраторами, сказав архієрей.

В Україні кілька років йде організована компанія з дискримінації та наклепів проти Української Православної Церкви та мільйонів її парафіян, розповів у інтерв’ю 112ua.tv митрополит Черкаський і Канівський Феодосій.

За словами архієрея, у цій кампанії задіяні не лише ЗМІ та радикальні угруповання, але найчастіше й органи державної влади. «Йде планомірна дискримінаційна та наклепницька кампанія проти Української Православної Церкви, проти мільйонів віруючих – починаючи з Блаженнішого Митрополита Онуфрія, архієреїв, священиків, ченців і до простої сільської парафіянки, яка не хоче наприкінці життя зраджувати свою віру», – розповів владика Феодосій.

Він повідомив, що зараз під ударом знаходяться Тернопільська, Львівська, Рівненська, Сарненська, Луцька, Вінницька та Могилів-Подільська єпархії УПЦ, де відбуваються рейдерські захоплення храмів активістами ПЦУ за сприяння місцевої влади.

Як приклад владика Феодосій навів Вінницьку область, де «чорні» реєстратори обласної державної адміністрації незаконно перереєструють низку парафій УПЦ у ПЦУ. При цьому на протести віруючих влада не реагує.

«Прихожани разом з архієреями та духовенством Вінниччини масово виступають із протестами біля Вінницької ОДА. Але, на жаль, у більшості випадків сьогодні це глас волаючого в пустелі», – зазначив архієрей.

Розповідаючи про ситуацію у своїй Черкаській єпархії, митрополит Феодосій зазначив, що тут в УПЦ ситуація спокійна завдяки доброзичливим стосункам із обласною держадміністрацією, а також багаторічній дружбі з мером Черкас Анатолієм Бондаренком.

При цьому архієрей зазначив, що, незважаючи на спокій у своїй єпархії, духовенство та віруючі Черкащини підтримують своїх гнаних братів та сестер у західних областях. «Говорячи про тиск чи агресію з боку держорганів чи ЗМІ, чи радикалів на віруючих людей у різних регіонах нашої країни, ми, священнослужителі та віруючі Черкаської єпархії, сприймаємо це все й як своє лихо», – розповів митрополит Феодосій.

 Фото: 112ua.tv: Митрополит Черкаський і Канівський Феодосій.

Джерело

Добавить комментарий