З чого треба починати колядувати? – ієромонах Митрофан (Божко)

Різдво Христове – величне свято! Про давню традицію починати колядувати з тропаря «Різдво Твоє Христе Боже наш» і про те, чому важливо вивчити назубок тропарі Воскресіння, Різдва Христового та свого небесного покровителя — розповідає ієромонах Митрофан (Божко) у бесіді з протоієреєм Олександром Клименком.

Отець Митрофан нагадав, що у свято Різдва Христового ми повинні усвідомити, що будемо не просто колядниками, які сповіщають у піснеспівах Добру звістку близьким, а насамперед станемо Христославами, які прославляють Христа.

«Ми повинні знати назубок тропарь Христос воскрес. «Другим Великоднем» для нас є Різдво Христове. Тому що це Пришестя Христа – Слово Боже стало плоттю, тобто якби не було Різдва Христового, не було б Воскресіння. І дуже важливо знати цей тропар (тропар Різдва Христового), адже в нашій українській народній традиції є традиція колядування, — закликав о. Митрофан. — Ми можемо знати багато колядок, добрих побажань господарям будинку. Але для нас дуже важливо, що ми не тільки колядники, які носять звістку та побажання, але ми ще й Христослави, тобто люди, які прославляють Христа… Ми повинні не забувати, що починати колядувати треба саме з тропаря “Різдво Твоє Христе Боже наш”. Бо тропар виражає зміст свята…

Є такий вислів: Літургія після Літургії. Є Божественна літургія, яку ми звершуємо в цьому храмі, а далі є спільна справа, яка виходить за межі храму. Наше завдання – не втекти від світу та замкнути двері за собою, а навпаки – змінювати цей світ на краще. Відповідно, «Літургія після Літургії» полягає в тому, щоб ми як з фонтану виливали цю воду благодаті Святого Духа, щоб вона лилася і через нас також у піснеспівах».

Джерело

Добавить комментарий