Дискримінація нещеплених є неприйнятною, – митрополит Черкаський та Канівський Феодосій

Під приводом «турботи про здоров’я» ситуацію довели до абсурду, вважає митрополит Черкаський та Канівський Феодосій.

Вакцинація має бути добровільною, неприпустимо утискати права громадян, які відмовилися від щеплення. Про це митрополит Черкаський та Канівський Феодосій заявив 5 січня 2022 року в інтерв’ю телеканалу 112 Україна.

Вживаючи необхідних заходів для захисту від небезпечної інфекції, владика закликав не забувати про основні громадянські права та свободи, які багато країн порушують «у гірших традиціях тоталітарних режимів» запровадженням обов’язкової вакцинації. Навіть у нашій державі, на його думку, «турботу про здоров’я» довели до абсурду – невакцинованих співгромадян усувають від роботи та позбавляють засобів до існування, прирікаючи цим на злидні.

«Глибоко переконаний, що вакцинація має бути справою абсолютно добровільною і що ураження в громадянських правах тих, які відмовилися від неї, абсолютно неприйнятне», – сказав митрополит Феодосій.

«До мене, як до Черкаського архієрея, звертається безліч людей, насамперед педагогів та людей інших професій, які вже втратили роботу чи стоять на цій межі через таку дискримінацію. Що це, якщо не зневажання Богом даного дару свободи?» – запитав співрозмовник телеканалу. Він нагадав слова апостола Павла, який наказав стояти у свободі, яку дарував нам Христос, і не підпадати знову під ярмо рабства (Гал. 5:1).

Митрополит Феодосій переконаний у праві кожного самостійно вирішувати, щепитися йому чи ні, тим більше за наявності у відкритих джерелах достатньої інформації про вірус, вакцини та їх наслідки – «як компліментарної, так і критичної».

Людям віруючим архієрей порадив «молитися, просити у Бога розуміння, уважно й неупереджено вивчити цю тему, бути чуйним до обставин, що посилаються від Господа, до поради духівника», бути готовим зрозуміти та прийняти волю Божу на своє питання про щеплення.

«І така відповідь Господа конкретній віруючій людині, цілком можливо, не завжди співпадатиме з думкою сусіда з під’їзду або з рекомендацією ВООЗ. Волю Божу треба шукати, і вона відкриється. І так слід чинити не лише в цьому питанні, а й у будь-якому своєму ваганні, у всіх життєвих обставинах та складних питаннях», – резюмував митрополит Феодосій.

Джерело

Добавить комментарий