Собор Пресвятої Богородиці

На другий день після Різдва, 8 січня, Православна Церква урочисто відзначає свято Собору Пресвятої Богородиці. Традиція відзначати це свято виникла давно: офіційне святкування встановили у 681 році.

Цього дня християни збирались на молитву, щоб вшанувати головних учасників різдвяної події, які близькі Господу Іісусу Христу та Діві Марії: царя Давида, який був предком по плоті Господа Іісуса Христа, святого Йосифа Обручника, святого Якова – сина від першого шлюбу святого Йосифа і брата Господа Іісуса, який супроводжував Йосифа, Марію та Богодитя під час втечі в Єгипет. Отже, свято отримало назву «Собору», оскільки цього дня відбувається спільне (соборне) шанування святих, які пов’язані з Богородицею, без Якої не могло статися Різдво Спасителя, та Господа Іісуса Христа.

Свята Церква згадує, як Свята Родина відвідала Соломонів храм, звершила згідно закону Мойсея відповідне очищення Богонемовляти й повернулася додому до Назарету. Вдома Йосифу Обручнику ангел сповістив про те, що цар Ірод вирішив убити Богодитя і заради цього звелів знищити усіх немовлят до одного року.  Наступного ж дня Свята Сім’я залишила домівку й потайки вирушила до Єгипту. 

Для нас свято Собору Пресвятої Богородиці — це  ще одна можливість разом, кожною родиною, прославити у молитвах Матір Господа Іісуса Христа, Її смирення, віру та безліч чеснот, що прихилили небо до землі. Адже Богородиця, як йдеться у молитві, чесніша за Херувимів та славніша за Серафимів, і зараз постійно молиться за нас!

Добавить комментарий