Як під час свят не забути про їхню духовну сутність

Під час святкової метушні та у турботі про зовнішні прояви свята ми часто забуваємо про його сутність.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви із посиланням на сайт «Православне життя», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Після напруги посту поспішаємо розслабитися та поринути у святкову атмосферу. Але, як це часто буває, і в пості, і в розговінні втрачаємо почуття міри. Не варто говорити про банальне об’їдання та інше – шкода від тілесного пересичення всім зрозуміла і без особливих пояснень. Тут є набагато тонший момент», — сказав митрополит Антоній.

Владика пояснив, що свято – це не лише відвідування храму, а й зустріч зі знайомими та друзями, а отже, спілкування та обмін новинами, і ось тут є ризик впасти у суєту.

«Суєта — взагалі небезпечна хвороба, тим небезпечніша, що не відразу помічається. Хіба погано спілкуватися з друзями, тим більше віруючими після святкового Богослужіння? Звичайно, ні. Але навіть тут можемо на тлі загальної післяпостової розслабленості перетворити дружню бесіду на пусту балаканину. Напевне у багатьох після таких «бесід», що починалися цілком безневинно і навіть благочестиво, залишалося відчуття порожнечі та досади. Також це стосується й передсвяткової суєти, коли у турботі про зовнішні прояви свята забуваємо про його сутність», — сказав архієрей.

За його словами, якщо, незважаючи на всю суєту, продовжуватимемо пам’ятати про Господа, нас нічого не зможе похитнути.

«Так, коли розговляємося, варто подякувати Господу, що Його турботами стіл наповнений, що маємо свій хліб насущний, а можливо, слід його розділити з тими, хто менш забезпечений. Або під час дружніх бесід, якщо бачимо, що розмова йде не туди, делікатно спрямувати її в потрібне русло. І так у всьому», — вважає керівник справами УПЦ.

«Пам’ять про Господа, тверезість, допомога ближнім – це запорука того, що не втративши зв’язку з Ним, не втратимо духовної радості, яку отримали під час святкової Літургії, не втратимо свого християнського образу», — підсумував митрополит Антоній.

Джерело

Добавить комментарий