Як сьогодні сповідувати Христа?

 

– Як сьогодні сповідувати Христа?

– Живи кожен по-євангельськи – ось це і буде сповідуванням. Більше того, що сказано в Євангелії, ніхто не скаже. Найголовніша боротьба для кожного з нас – жити згідно з Православним віровченням. Обов’язково треба бути воцерковленою людиною – озброєним благодаттю Святого Духа проти сатанинської злоби та гріха. А також треба намагатися допомагати людям.

Якось у мене була сімейна пара – у них багато прийомних дітей. Своїх двоє, але вони ще й із дитячих будинків малечу взяли. Декілька років ця сім’я вже тримає власну ферму. Важко, звісно. Робота на землі ніколи не була легкою. У них є худоба, птахи – потроху, але багато різної живності. Зараз розробляють нову ділянку, колишня вже стала малою. Розширюють господарство, щоб дати роботу людям на селі, виробляти власні – на нашій землі отримані – продукти для населення. Там же зараз будуватимуть храм.

Треба займатися творчою працею. Боротися з сумом, лінощами, байдужістю до країни та людей.

Багато зараз монастирів відновили, храмів відреставрували. Але благочестя відродити складніше. Та й люди зараз інші. Яке раніше благоговіння було у вірян! У мене в Москві була знайома раба Божа Олександра: як же вона плакала за колишнім: соборністю й благочестям. Інша раба Божа постійно плакала, згадуючи, як підривали Храм Христа Спасителя. Це були чисті істинно віруючі душі, які, знаючи життя з Богом, бажали всім спасіння та плакали, бачачи, як люди самі собі знищують можливість мирного життя тут, на землі, і блаженства у вічності з Христом.

Схиархімандрит Ілій (Ноздрін)

Добавить комментарий