Для чого Господь дає одкровення з життя святих?

Одкровення з життя святих Господь відкриває не для того, щоб ми ними захоплювалися, а щоб на практиці застосовували у своєму житті.
Потрібно зберігати мир з усіма і прагнути щиро любити ближнього не на словах, а в серці.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це митрополит Лука (Коваленко) написав у своєму Телеграм-каналі.

«Все, що ми думаємо про інших людей, усе, що ми відчуваємо стосовно них, нікуди не подінеться. Це все «транслюється» у духовний світ», — наголосив митрополит Лука.

Він поділився спогадами відомого афонського старця Порфирія Кавсокалівіта, який розповідав, як завдяки внутрішній молитві його душа могла поєднуватися з преподобним Паїсієм Святогорцем.

«Ти можеш любити ближніх духовно, обіймати їх, відчувати їх, і це все навіть на відстані», – навчав своїх дітей старець Паїсій. «Із Христом ми можемо бути всюди. Між нами немає відстані. Коли Христос увійде в людину, людина може знаходитися де завгодно в будь-якій точці не тільки світу, а й всесвіту», — нагадав митрополит Лука слова афонських подвижників.

Архієрей розповів свідчення духовного чада старця Порфирія Кавсокалівіта, отця Афанасія. Він був свідком того, як його духівник під час розмови з ним в одному з грецьких храмів раптово замовк, а після цього комусь сказав: Так Паїсій, так Софроній! Там унизу хлопці тонуть. У Кіт-Дівуар тоне корабель. Вони нас звуть, і ми маємо піти!» Три великі старці Паїсій Святогорець, Порфирій Кавсокалівіт і Софроній (Сахаров), перебуваючи за тисячі кілометрів один від одного, в дусі пішли допомагати морякам, що тонули. Це було у 1988 році. А вже після смерті старця в 1994 році, отець Афанасій дізнався про те, що відбувалося в той час на морі, і як чудом тоді врятувалися моряки.

Митрополит Лука наголосив, що подібні одкровення з життя святих Господь відкриває не для того, щоб ми ними захоплювалися, а щоб на практиці застосовували у своєму житті.

«Внутрішній світ нашої душі є прозорим, це і є наше справжнє я. Ми можемо нічого не говорити, можемо навіть лукавити та лестити людям, але це не має значення. Важливо те, що ми думаємо та відчуваємо насправді. Тому мало не засуджувати інших язиком, мало не робити поганих вчинків. Необхідно всередині мати мир із усіма та прагнути любити не на словах, а в серці», — підсумував митрополит Лука.

Джерело

Добавить комментарий