Дослідження: Релігійні консервативні батьки найбільш успішні у передачі віри дітям

Дослідження, опубліковане в журналі «Соціологія релігії», показало, що молодь, вихована консервативними релігійними батьками, найчастіше відвідують богослужіння щотижня і кажуть, що віра «надзвичайно» важлива у їхньому житті, повыдомляє slovoproslovo.info з посиланням на christianheadlines.

Щоб передати релігію, батьки мають зробити її частиною щоденного спілкування у сім’ї, − написав Сміт у короткому викладі своїх висновків на сайті Інституту сімейних досліджень. − Якщо діти не отримують від своїх батьків чіткого та послідовного послання про те, що релігія важлива, вони, швидше за все, просто дійдуть висновку, що вона не важлива».

У минулі епохи, пише Сміт, релігія «могла бути досить поширена» у суспільстві, «щоб батьки могли припустити, що діти отримають релігійну соціалізацію» від інших людей. Але в сучасному суспільстві справа інакша, стверджує Сміт.

«Якщо вони не стикаються з релігією у серйозній формі вдома, вони навряд отримають її деінде», − пише Сміт.

Сміт використав дані Національного дослідження молоді та релігії (NSYR), в рамках якого проводяться інтерв’ю з одними й тими самими людьми з різницею в кілька років. Сміт вивчив зв’язок між тим, як батьки відносили себе до консерваторів, поміркованих або лібералів, коли їхні діти були підлітками, і тим, наскільки релігійними були ці діти через 10 років у молодому дорослому віці.

Серед висновків, зроблених у дослідженні Сміта:

Близько чверті дітей релігійних консерваторів кажуть, що віра «надзвичайно важлива» у порівнянні з менш ніж однією п’ятою дітей поміркованих/лібералів/інших.

Близько 30 відсотків дітей релігійних консерваторів, які відвідують церкву щотижня, також відвідують церкву щотижня. Серед дітей помірних/лібералів/інших, які відвідують церкву щотижня, таких трохи більше ніж 20 відсотків.

Майже 35 % дітей релігійних консерваторів, які кажуть, що віра «надзвичайно важлива», також кажуть, що їхня віра надзвичайно важлива – це на 12 пунктів більше, ніж у дітей поміркованих/лібералів/інших учасників опитування.

Сміт визнав, що діти в середньому менш релігійні, ніж їхні батьки, і навіть релігійні консервативні батьки «все ще стикаються з нелегкою боротьбою в передачі віри».

«Але хоча труднощі з передачею віри залишаються значними, − пише він, − релігійні консервативні батьки справляються з цим завданням трохи краще за інших, і їхній секрет простий: коли йдеться про релігійне виховання, будьте практичними».

Джерело

Добавить комментарий