Боротьба зі своїми пристрастями ніколи не закінчиться, – митрополит Лука (Коваленко)

Як повідомляє Центр інформації УПЦ із посиланням на hramzp.ua, митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука під час проповіді сказав: «Потрібно знайти свою головну пристрасть і боротися з нею та пам’ятати, що ця боротьба ніколи не закінчиться».

«Апостол Павло закликає людину бути пильною, тобто бути тверезою у своїх думках, бо гріх виникає саме від брудних помислів. Відсікання поганих помислів є необхідною умовою боротьби з пристрастями. Пристрасть народжується в душі людини не одразу», — сказав ієрарх УПЦ.

Владика наголосив на важливості не лише позбавлятися гріховних помислів і не допускати їх у свою душу, а й заповнювати її іншими думками – духовними, світлими, добрими.

«Адже є закон: природа не терпить порожнечі. І духовна природа також. Згадаймо притчу, як нечистий дух виходить із людини і, вигнаний, ходить пустелею, а потім повертається і, знайшовши своє місце незайнятим, приводить ще сім лютіших, ніж він сам, бісів. Святе місце, як кажуть, порожнім не буває. Кожна пристрасть має протилежну чесноту. Так і кожній гріховній думці можна протиставити добру думку. Блудній — цнотливу, чисту. Гнівній та дратівливій – доброзичливу. Помислам осуду — помисел виправдання, жалості до ближнього», — пояснив архієрей.

Митрополит Лука наголосив, що потрібно знайти головну свою пристрасть та боротися з нею й пам’ятати, що ця боротьба ніколи не припиниться.

«Але пильність у боротьбі зі пристрастями має на увазі ще й здатність звершувати справи благовісника. І все це для того, щоб ми могли служити Христу. Могли твердо сповідувати свою віру і нести у цей світ слово Боже», — підсумував митрополит.

Добавить комментарий