Свято Хрещення Господа Іісуса Христа

6/19 січня Православна Церква святкує Хрещення Господа Іісуса Христа, Богоявлення. Євангеліє згадує цю подію. Приходить Іісус із Галілеї на Іордан до Іоанна хреститися від нього (Мф. 3, 13). “З рабами – Господь, з винуватими – Суддя йде хреститися від Іоанна! Але не обурюйся цим, – говорить святий Златоуст, – тому що саме у цьому смиренні й сяє особливо висота Його… Те є дивним, що Він – Бог, захотів стати людиною, усе ж інше було наслідком цього”. Йому належало підкоритися хрещенню Іоанна, щоб прийняти звістку Святого Духа, Який зійшов на Нього, і бути проголошеним Сином Вишнього голосом, що зійшов із небес. Для того, щоб принести Себе за всі гріхи наші та постраждати за весь світ, потрібно було Йому прийняти й образ грішника, який кається.

Предтеча, який ще в утробі матері звеселінням вітав Сина Божого, впізнав, що перед ним Сам Мессія – Боголюдина: “…це мені потрібно від Тебе хреститися, а Ти йдеш до мене? “Облиш тепер, бо так належить нам виконати всю правду”, – відповів Христос (Мф. 3, 14-15).

Самий Іордан у трепеті призупиняється і не сміє торкнутися до свого всесильного Творця, Пречистого Владики. Пророк Давид Духом Божим задовго до цієї події пророкував: “Бачили Тебе, Боже, води, бачили Тебе води і убоялися, і затріпотіли безодні”(Пс. 76).

Хреститель тільки поклав руку на Господа і, не маючи потреби у сповідувані гріхів, Безгрішний вийшов одразу ж із води. “І ось відчинилися Йому небеса, і Він побачив Духа Божого, Який спускався як голуб та сходив на Нього. І почувся голос з неба: “Це Син Мій Улюблений, Якого Я вподобав” (Мф. 3,16-17).

Ще за сімсот років пророк Ісаія пророкував про це свідчення Всевишнього про Христа: “Ось Отрок Мій, Якого Я тримаю за руку, вибраний Мій, Якому благоволить душа Моя. Покладу дух Мій на Нього, і возвістить народам суд” (Іс. 42,1), а також пророк Давид: “Голос Господень на водах; Бог слави возгремів, Господь над водами…”(Пс. 28, 3).

Цього дня Бог явив Себе світові у трьох іпостасях Свого Божества: Бог Син – Іісус Христос – приймав хрещення в Іордані, Дух Святий зійшов на Нього у вигляді голуба, Бог Отець засвідчив Іісуса Христа голосом з неба, тому Свято Хрещення Господа Іісуса також називається святом Богоявлення або грецькою мовою – Феофанією.

Джерело

Добавить комментарий