Якнайбільше поширювати любов у світі, – митрополит Горлівський та Слов’янський Митрофан

Потрібно відчувати любов, яка є в цьому світі: і Божу любов, і любов людську, і самим бути носіями цієї любові, якнайбільше поширювати її в навколишньому світі.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ із посиланням на прес-службу єпархії, про це розповів митрополит Горлівський та Слов’янський Митрофан.

«Поряд із фізичними законами існують і духовні закони. У світі, крім гравітації та інших фізичних сил, існує ще якась сила, без якої існування світу було б неможливим. Цю силу називаємо словом «любов». Її не видно, до неї не можна доторкнутися. Не можна показати місце, де вона, прийти на неї подивитися. Але якщо уявити собі на секунду, що вона зникла із всесвіту або що її немає в цьому світі, стане не по собі, бо без неї ми не можемо бути щасливими», — сказав митрополит Митрофан.

Архієрей зазначив, що Богоявлення, пришестя у світ Спасителя, свідчить видимим чином про невидиму присутність любові у цьому світі.

«На землі у всі епохи з’являються люди, які стають не тільки проповідниками цієї сили на словах: вона присутня в них настільки очевидно, що люди, зустрівшись із нею, дізнавшись про неї, відчувши її у своєму житті, не можуть її забути, живуть нею і розповідають про неї з покоління до покоління. Ця сила існує сьогодні тут, бо кожен, стикаючись із нею, усміхався, радів, був щасливий. Кожен із нас так чи інакше виявляв її у своїх справах та вчинках. Всі покликані навчитися володіти нею досконало, тому що це головна сила, яка дає сенс життю всім, хто живе на цій землі», — пояснив архіпастир.

Любити треба вчитися все життя, наголосив митрополит. «Є кілька проблем, які пов’язані й із тим, що ми не завжди сприймаємо та розуміємо світ правильно, і з тим, що не вміємо приймати кохання від інших людей, і з тим, що самі не вміємо дарувати кохання іншим людям», — додав митрополит.

За його словами, якщо ми хочемо навчитися приймати любов від інших, потрібно почати дякувати за всяке добро, помічати всі прояви уваги, поваги та любові до нас.

«Не просто сприймати це як належне, а бути вдячними, говорити за це «дякую» — але насамперед, звичайно ж, дякувати Богові, Який нескінченно виливає Свої благодіяння. Помічати те, що Він дав, що робить для нас, не думати, що так і має бути. Прокинувшись вранці, сказати «дякую», і лягаючи ввечері спати, теж сказати «дякую», і за все добре, що зустріли протягом дня, теж не забути подякувати. Так навчимося приймати кохання та відчувати його присутність у своєму житті через подяку», — пояснив митрополит Митрофан.

Архієрей вважає, що треба навчитися і самим творити любов у нашому житті, бо Бог дав нам таку можливість. «Можемо робити добро, можемо прощати образи. Можемо допомагати іншим людям, можемо чинити за цим законом усупереч усім людським «законам»», — додав він.

На завершення ієрарх УПЦ побажав усім відчувати любов, яка є в цьому світі: і Божу любов, і любов людську, і самим бути носіями цієї любові, якнайбільше поширювати її в навколишньому світі.

Джерело

Добавить комментарий