Токсичні стосунки

Взаємини, які не збагачують духовно, не роблять щасливим, де обидва партнери відчувають емоційний дисбаланс, взаємозалежні один від одного або психологічно травмують, називаються токсичними стосунками. Вони призводять до різних психологічних розладів та фізичних недуг. Найнебезпечнішим у них є домашнє насильство.

Чому важливо вчасно зупинити токсичні стосунки?

Замість позитивних емоцій та особистісного зростання «мішень» ризикує з часом заробити невроз. Перебуваючи у постійному дискомфорті, у людини починають з’являтися такі стани, як затяжний стрес, втома, апатія, порушення сну, підвищена тривожність та чутливість. Виникають втрата інтересу до життя, панічні атаки та, як наслідок, затяжна депресія.

Сценарій досить небезпечний тим, що викликає низку фізичних хвороб, або може довести людину до психіатричного ліжка.

Як розпізнати токсичні стосунки?

Зрозуміти якість взаємин не так вже й складно. Основний критерій – це ваш дискомфорт. Перебуваючи у хронічному стресі, людина починає проявляти поведінкові реакції, що спрямовані на виживання. Умовно їх можна поділити на дві групи.

Реакція втечі — в основному це несвідомий вибір, він спрямований на уникнення вирішення ситуації, що склалася, позбавлення її значущості та спроби знешкодити травмуючі моменти, що впливають на особистість. Реакція боротьби — усвідомлений вибір, дії активного характеру, які визначають адаптацію людини в умовах, що склалися.

Ознаки токсичних взаємин:

відсутність підтримки;
токсичне спілкування, яке супроводжують критика, ворожість, сарказм;
заздрість;
постійний контроль за поведінкою;
образа;
ігнорування потреб іншого;
неповага до почуттів свого партнера;
постійний стрес;
негативна фінансова поведінка.

У залежних взаєминах партнери виступають у ролі агресора, жертви чи рятівника. У здорових взаєминах, навпаки, обидва мають стояти на обох ногах — прихильності та незалежності. Важливо відчувати себе і не розчинитися у партнері. Любляча людина здатна поважати всі ваші дії, незважаючи на те, згодна вона з ними чи ні.

Навчіться відмовляти, якщо вас не влаштовує ситуація, що склалася, відстоюйте свої особисті межі та переконання. Кожна людина здатна на вияв гніву, образи, роздратування, люті, тому важливо вміти правильно донести свою позицію та точку зору до партнера. Сварки призведуть лише до розладу у стосунках. Важливо вміти приймати думку іншого, його негатив та емоції, виробляючи у собі почуття емпатії.

Джерело

 

Добавить комментарий