Викладач КДА Андрій Музольф: Чому не потрібно боятися пристріту та порчі?

Якщо людина постійно ходить у храм і, бере участь у церковних таїнствах, то ніяка порча йому не страшна.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ із посиланням на портал «Православне життя», про це розповідає викладач Київської духовної академії Андрій Музольф.

Він пояснив як, ставитися до знахідок під дверима: сміття, голок і волосся.

«Людина, яка далека від Церкви, звичайно ж, може сприйняти таку нахідку, як ознаку того, що її намагалися зурочити або навести на неї порчу. І першою думкою такої людини цілком природно буде бажання скоріше зняти з себе накладене прокляття. При чому робитимеме вона це будь-яким способом», — сказав викладач КДАіС.

Але для людини віруючої, за його словами, подібні знахідки не будуть мати значення, тому що «віруюча людина – це людина, яка живе в Церкві й Церквою, знає те, що нічого не може бути сильнішим ніж її Бог і Його спасительна благодать».

Андрій Музольф процитував слова старця преподобного Паїсія Святогорця, який наголошував: «Бісівські  сили самі по собі безсилі. І тільки люди, віддаляючись від Бога, роблять їх сильними, тому що таким віддаленням дають дияволу можливість керувати собою».

Якщо людина постійно ходить у храм, бере участь у церковних таїнствах, і, перш за все, в таїнствах Покаяння та Євхаристії, то ніяка порча їй не страшна, підкреслив викладач КДАіС.

«Якщо ж людина далека від Церкви, в такому разі вона, на жаль, не має ніякого захисту від бісівських сил. Христос говорить кожному в Євангелії: «Даю вам владу ставати на змій і скорпіонів і на всю силу ворожу. і нічого не зашкодить вам» (Лк. 10:19). Проте при цьому потрібно вірити в Бога та Його Провидіння», — додав він.

Викладач КДАіС нагадав, що православний християнин зовсім не повинен боятися порчі або пристріту.

«Єдине, чого повинен боятися православний християнин – це образити Бога та Його безмірну любов до кожного. І якщо знехтуємо любов’ю Божою, якщо знехтуємо Церквою та тими її засобами, що спрямовані на освячення й порятунок людини, то, зрештою, дія темних сил проти нас буде плачевним, адже не буде мати від них ніякого духовного захисту», – підсумував Андрій Музольф. 

Добавить комментарий