Християнство стало культурною аномалією у Фінляндії

Всього століття тому Фінляндія була християнською країною, в якій понад 90 відсотків населення належало до євангельсько-лютеранської церкви. Зараз близько 60 відсотків вважають себе такими, а третина публічно заявляють, що не належать до жодної релігії.

Фінська євангелічно-лютеранська церква протягом чотирьох років проводила соціальне дослідження, завдяки якому з’ясувалося, що для більшості людей релігія стає аномальним явищем. Отримані дані говорять про різке погіршення ставлення молодих фінів, особливо це стосується жінок, які відходять від християнства, бо церква зберігає патріархальні цінності.

Аналітики прогнозують, що таке ставлення до релігії найближчим часом торкнеться багатьох життєво важливих для церкви питань. Особливо це вплине на передачу християнських традицій майбутнім поколінням, пише slovoproslovo.info.

Дослідники вважають, що такі результати були викликані різкими змінами сімейних цінностей. Хоча сім’я все ще вважається важливою, сімейне благополуччя тепер зосереджене на гендерній рівності та можливостях для особистих досягнень у порівнянні з попередніми поколіннями, які зосереджувалися на дітях та фінансовій стабільності.

Міленіали у віці від 30 до 40 років є найменш релігійним поколінням у Фінляндії. Ці фіни досягли найвищого віку для створення сім’ї та роботи. Їхні погляди все більше відображаються в публічних дискусіях про сімейне життя та культуру праці.

Релігія переживає непрості часи у Фінляндії, і релігійні вірування тепер все частіше розглядаються як аномалія; культурне християнство зазнало краху, у певному сенсі ставши «контркультурою», кажуть дослідники.

У звіті рекомендується, щоб Церква прислухалася до міленіалів, більше висловлювалася про моральні проблеми, включаючи права людини та зміну клімату. Церкві також слід наголошувати на непатріархальні форми християнської духовності. Богослужіння повинні враховувати зростання кількості цікавих людей, бути відкритими, а онлайн-служби повинні продовжуватися і після пандемії.

Джерело

Добавить комментарий