Діти переймають агресивні моделі поведінки

Діти та дорослі гралися ляльками Бобо, схожими на неваляшок. У першій дорослі агресивно били іграшки. У другій – просто робили рольові ігри. Після заняття дітей залишили у окремому приміщенні без ляльок Бобо. Ті, що бачили сцени насильства почали бити одне одного та поводитися, як дикуни, натомість діти, які не бачили проявів агресії, поводилися цілком пристойно.

Діти переймають агресивні моделі поведінки від дорослих та повторюють їх навіть тоді, коли згодом знаходяться у спокійному середовищі. Так само діти та підлітки, які дивляться фільми з проявами агресії рано чи пізно будуть самі застосовувати такі моделі поведінки, пише rodyna.org.ua.

Існують стрічки, де за півтори години можна побачити більше як півсотні сцен насильства з ріками крові, відірваними частинами тіла, жорстокістю. Люди спостерігають за горами трупів та героями, які їх складають та четвертують. Такий досвід не може бути безпечним для психіки. І найбільше він шкодить дітям.

Інше дослідження Surgeon General, опубліковане на сайті охорони здоров’я США у 2001 році, стверджує, що перегляд сцен насильства по телебаченню у більшості дітей викликає тільки тимчасові реакції. Однак зазначає, що, зазвичай, саме діти, які більше схильні до агресії у щоденному житті, частіше шукають сцени насильства у кінострічках та програмах. Для таких дітей основним місцем, де вони переймають агресивну поведінку, є їхні родини, тобто приклад батьків.

«Проблема в тому, що діти часто залишаються один на один з їхніми труднощами і негараздами біля телевізора. Вони не отримують підтримки і допомоги від батьків, коли потребують. Тому можуть брати телевізійні сценарії для вирішення власних проблем. Крім того, надмірне перебування біля телевізора може викликати проблеми з поведінкою і депресією. І те, і інше може вести до агресії, спрямованої проти себе і оточуючих», – каже дитячий та підлітковий психіатр Лінн Понтон.

Захищаючи дітей від впливу агресії, яку переглядають у відео, батькам важливо правильно розставляти грані між небезпечним та природним. Бо і в казці про колобка лисиця його з’їдає. У казках добро бореться зі злом.

Якщо дитина надивилася агресивного відео, скорегувати її поведінку допоможе перебування тривалий час з іншими, спокійними людьми, не схильними до насильницьких вчинків. Тоді у спілкуванні з однолітками дитина може виявити, що у реальному житті, якщо вдарити когось, він буде плакати, погано себе почуватиметься, не захоче дружити, – радить Оксана Тупальська, медіаексперт, журналіст.

Варто також звертати увагу на рекламні ролики. Там так само бувають добірні сцени насильства. Причому, зроблені таким чином, щоб могли максимально надійно засісти в пам’яті. Батьки мають просто відволікати дітей від таких роликів. А також можуть скаржитись до відповідних медіа-фахівців та просити прибрати агресивні ролики з ефіру.

Джерело

Добавить комментарий