Як відігнати нездоровий страх?

Як відігнати нездоровий страх?

Віруючим людям слід згадати слова Псалтирі: «Початок мудрості – страх Господній; розум вірний у всіх, хто виконує Його заповіді» (Пс. 110:10).

Наше завдання — не боятися, а здобувати страх Божий. Це не страх перед смертю або якимись страшними випробуваннями, що насуваються, які викликають паніку та неврастенію. Страх Божий – це любов до Бога, боязнь образити Його велич та любов своїми гріхами. Щоб здобути його, треба акцентувати увагу на церковному житті, намагатися частіше причащатися Тіла та Крові Господніх, вивчати Писання та біблійну історію. Все це допоможе спрямувати наш погляд у потрібний бік до Бога.

Можна почитати серйозні книги, подивитися хороші змістовні фільми — завантажити себе добрим і корисним. У цьому й полягатиме спроба дивитися не в бік, куди “заносить”, а в бік хорошої перспективи розвитку подій. Треба намагатися бути оптимістичною та життєрадісною людиною навіть у нинішніх жорстких умовах. У Писанні сказано: “Завжди радійте. Постійно моліться. За все дякуйте: бо така про вас воля Божа у Христі Іісусі» (1 Фес. 5:16-18). Любов до Христа виганяє нездоровий страх, який оселяється в душі людини через її неправильне мислення та поведінку.

Де домінує страх, там він виганяє кохання, і навпаки — там, де кохання на чільному місці, там воно перемагає страхи. Треба навчитися любити Бога та свого ближнього — інших рецептів у нас немає. Все інше віддамо волі Божій.

Зараз йде велика серйозна гра політиків, прості люди для них як тонкий шар бактерій на поверхні землі. Тому треба думати не про їхнє свавілля, а про те, щоб залишити вирішення проблем Богу. Він все владнає, Його Провидіння пронизує весь Всесвіт і діє над нами. Бог дозволив нам пережити все це, і Він знає, що робить. Ми не розумніші за Бога, так що довіримося Йому і постараємося гідно подолати випробування, які припали на наше земне життя.

Протоієрей Костянтин Лісняк

За матеріалами сайту

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial