Семінари особистісного зростання часто є маніпуляцією

«Семінар особистісного зростання» перетворився на анекдот і маніпуляцію, оскільки це формулювання використовують, не розуміючи, що мається на увазі під цією назвою, – розповів директор Інституту християнської психології (ІХП) священник Андрій Лоргус.
«Є якісь програми, семінари корисні й потрібні. Але це формулювання «семінар особистісного зростання» вже стало анекдотом, це маніпуляція», — сказав він.

– Це формулювання, – пояснив психолог, – люди використовують, не розуміючи, що мається на увазі. За його словами, людина розвивається як особистість від народження й до останніх хвилин свого життя: «Особистість зростає, розвивається, змінюється, буває деградація – розпад особистості».
«Все питання полягає у двох аспектах: чи можна цим керувати ззовні та наскільки успішно людина може проходити цей шлях самостійно. У цьому немає нічого нового, раніше були інші форми, якусь соціальну роль виконувало професійне середовище – армія, завод, колектив», — зазначив священник Андрій.
При цьому, – сказав він, – на ринку психологічних послуг багато шарлатанів, яких, на жаль, продовжує підживлювати їхня аудиторія. «В інтернеті багато шарлатанства, але є й хороші групи, майстри, яким можна довіряти, але в цьому треба розбиратися», — сказав директор ІХП.

Джерело

 

Добавить комментарий