Опитування: яких жінок хочуть бачити чоловіки

Чоловік повинен мати вирішальне слово в родині, а жінка має бути гарною господинею та догоджати чоловіку. Таких поглядів про стосунки в родині дотримуються понад 60% українських чоловіків.

Про це свідчать дані опитування «Сучасне розуміння маскулінності», яке провів Інститут демографії та соціальних досліджень спільно з Мінсоцполітики та українським представництвом Фонду народонаселення ООН.

На результати бурхливо відреагували користувачі соцмереж, вживаючи слова на кшталт «Середньовіччя» та «Домострой», або й міцніші.

Соціологи ж кажуть, що хотіли дослідити ставлення чоловіків до поширених стереотипів.

Як показало дослідження, в ході якого опитали 1500 чоловіків, вони закріплюють за собою роль годувальника, а на жінок покладають обов’язки господині.

Також до ролі «гарної» дружини висувалися такі вимоги: зовнішність, розум, вправність у веденні господарства, терплячість, уміння уникати та «згладжувати» конфлікти, поступатися чоловікові в суперечках та підтримувати його за будь-яких умов.

Також значна частина чоловіків скептично ставиться до можливості політичного лідерства жінок: кожен другий вважає, що чоловіки — кращі лідери.

Джерело

Добавить комментарий