Неуважність та байдужість до оточуючих призводять до непоправних наслідків

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви із посиланням на сайт «Православне життя», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Байдужість вбиває. Це не просто висловлювання, а сумна правда життя. І жодні наші чесноти, жодні пости та аскетичні подвиги не загладять тієї провини, коли ми у своїй уявній праведності пройшли повз людину, якій потрібна була – ні, не фінансова допомога, не якісь особливі умови – проста людське співчуття», — зазначив митрополит Антоній.

Митроплит звернув увагу на те, що у сучасному світі велика кількість людей йдуть на самогубство чи вбивство, і це є наслідком відчуття безглуздості життя та самотності у соціумі.

«Здавалося б, а до чого тут ми? Але в тому й річ, що все це відбувається не раптово і не в якомусь вакуумі. Все це назріває поступово на очах у десятків чи сотень людей. Подумайте, наскільки ми байдужі та неуважні до ближнього, якщо практично у нас на очах визрівають страшні трагедії, а ми їх не помічаємо і жахаємось вже тоді, коли пізно щось змінити», — наголосив митрополит Антоній.
Управляючий справами УПЦ нагадав, що християнам необхідно підтримувати один одного та виявляти участь до життя ближніх.

«Тільки уявіть, скількох нещасть можна було б уникнути, якби ми хоч трохи цікавилися життям наших ближніх, якби, помітивши якісь проблеми, поговорили б. Жодна біда з тих, про які ми зараз говоримо, не відбувається сама по собі та раптово. Якби тільки ми були уважнішими один до одного», — зазначив владика Антоній.

Архієрей підкреслив, що віруючі люди – не просто одиниці соціуму, не сліпо-глухі індивідуальності, які живуть самі собою. Ми християни, а це означає, що всі ми – одне тіло. Тіло Церкви, тіло Христове», — підсумував митрополит Антоній.

Добавить комментарий