Сімейний вогонь згас?

 

Чому в щасливих сім’ях чоловік і дружина не можуть згадати нічого особливо поганого? І чому у нещасних сім’ях чоловік та дружина можуть скласти гігантський список претензій?

Відповідь проста. Сімейне вогнище або горить, або загасає. Якщо любов є, то в її вогні всі помилки та недоліки згоряють – залишається тільки веселе та тепле полум’я.

Якщо любові немає, то всі помилки і проблеми падають купою на згасле вогнище, створюючи ефект великого смердючого смітника.

Що робити?

Треба визначити, чи хочуть обоє зберегти сім’ю, чи хочуть знову запалити вогнище. Зробити це найпростіше, написавши один одному листи. Письмовий текст зазвичай продуманий і у ньому менше емоцій. А читати ці листи треба не разом, а окремо, щоб не було можливості дати спонтанну, необдуману відповідь. Емоції у цій справі явно ні до чого.

Якщо бажання зберегти шлюб у подружжя є, їм важливо зрозуміти, що, як відбувається в переважній більшості випадків, сімейний вогонь згас із вини обох.

Відповідно, кожен має зайнятися собою, не зважаючи на те, як вдається впоратися зі своїми проблемами іншому. Ніхто не має права, не досягнувши досконалості, докоряти у шлюбі своїй половинці.

Припиніть жаліти себе. Перестаньте порівнювати чоловіка з іншими чоловіками, а дружину з іншими жінками. Припиніть ставитися до дружини як до чоловіка, а до чоловіка як до жінки — ви різної статі, алло!

Припиніть радитися з тими, хто не має досвіду щасливих сімейних стосунків, навіть якщо це ваші батьки. Припиніть вважати, що якщо навколо все зміниться, ваше життя стане кращим. Ваше життя стане кращим, якщо все зміниться всередині вас.

Якщо з вашого нутра лізе ненависть і злість, вони лізуть із вашого нутра, а не з чужого.

Священник Павло Островський

Добавить комментарий