Чому не можна свідомо вчинити гріх, а потім покаятися

Кожна людина, яка грішить, повинна розуміти, що вона йде проти Божої волі й те, що Бог у будь-який момент може її покликати до Себе.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це викладач Київської духовної академії та семінарії ієромонах Афанасій (Стрільцов) розповів на YouTube-каналі «Православна Церква».

Людині неможливо по-справжньому покаятися у своїх гріхах, гріховних вчинках, якщо вона робить їх свідомо, з метою покаятися в них пізніше.

«Якщо людина робить щось проти себе, якщо вона усвідомлено грішить проти ближніх, якщо вона завдає певного роду дискомфорту та негативу щодо ближніх і мотивує це тим, що у певний час свого життя «я можу піти й попросити у Бога прощення за скоєне » — такі вислови й думки є лукавством. І по суті, така людина – зі «спаленою» совістю», – пояснив викладач КДАіС.

Священник наголосив на тому, що будь-якої миті життя може закінчитися, і зі своїм гріхом людина може постати перед Богом.

«Людина може постати перед Богом у той самий момент, коли вона чинить цей гріх», — додав отець Афанасій.

«Здійснювати гріх і лукавити перед Богом про те, що «я згрішу, а потім піду та попрошу в Бога за це прощення» — це найвищий ступінь лукавства, який тільки може бути. Адже цей час може і не настати. Адже Бог не може прийняти таке лицемірне покаяння», — зазначає викладач КДАіС.

Також священник наголосив, що кожна людина, яка грішить, має усвідомлювати, що вона йде проти волі Божої.

«Важливо не виправдовувати себе, говорячи про те, що настане час для мого особистого покаяння при скоєнні певного гріхопадіння», — підсумував ієромонах Афанасій (Стрільцов).

Джерело

Добавить комментарий