Важливість терпіння у семейних стосунках

Утримуйтесь від сварки. Не лягайте спати, затаївши в душі почуття гніву. У сімейному житті не повинно бути місця для гордості. Ніколи не треба тішити своє почуття ображеної гордості та скрупульозно вираховувати, хто саме має вибачатися. Істинно ті, хто любить таку казуїстику, не займаються, вони завжди готові поступитися, і вибачитися.

Св. Імператриця Олександра Федорівна

«Антон Павлович Чехов сказав, що в сім’ї головне не любов, а терпіння. Любов – це найвища чеснота, яка дається від Бога за терпіння. Простіше кажучи, хто не навчився терпіти, ніколи не зможе полюбити по-справжньому.

Кохання – це не володіння, це жертва заради свого ближнього.

Якщо говорити про повсякденне життя, то щаслива, міцна сім’я можлива лише тоді, коли подружжя прислухається один до одного. Не там, де кожен у суперечці доводить свою правоту та перемагає найкрикливіший, а там, де чоловік із дружиною здатні поговорити та зрозуміти один одного”.

Священник Костянтин Пантюхов

Найбільший подвиг подружнього життя — це всупереч усьому, сім’ю зберегти. Це найголовніше. Навіть народна мудрість каже: «Стерпиться – злюбиться». Тобто, перш ніж навчитися любити, потрібно навчитися немочі один одного переносити і так виконувати закон Христа. Потрібно навчитися терпіти, упокорюватися, треба навчитися зберігати мир. Ось що є основою сімейного життя. Якщо цього немає, то, звісно, ​​сім’ю зберегти важко.

Ігумен Георгій Шестун

Ніколи не забувайте про головне. За всіх обставин життя (а особливо у важких) треба пам’ятати, що ми живемо разом не для того, щоб з’ясовувати, хто має рацію, хто винен або, щоб перевиховувати один одного, а для того, щоб разом спасатися. Прагнути до миру, любові та щастя.

Священник Павло Гумеров

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий