Про бабусь

Перше і головне завдання бабусь – не втручатися у сім’ї своїх дітей. Головне для бабусі – залишатися помічницею.

Бабусі забувають, що коли їхні діти стояли під вінцем, над ними читалися слова «нехай приліпиться чоловік до дружини своєї і залишить батька і матір свою, нехай будуть двоє тіло одне» ( Бут. 2, 24). З моменту вінчання у дітей починається своє життя. І у бабусі теж має бути своє життя, якщо сказати ще точніше, у кожної людини має бути своє життя. Роль бабусі дуже делікатна. Вона має бути миротворцем, вміти всіх згуртувати, згладити конфліктні ситуації, бабуся має стати молитовницею за всю сім’ю. Але завжди для бабусі найголовніша людина – це дідусь!

Архімандрит Георгій (Шестун)

Отже давайте опишемо докладно оптимальну бабусю.

По-перше, у такої бабусі, крім онуків, існують різноманітні інтереси на стороні. Ідеальний варіант, якщо і своя сім’я (чоловік) у бабусі на місці, і є ще інші діти та онуки. Значить, є куди розподіляти любов, увагу та турботу.

Другою неодмінною умовою є повне і беззастережне прийняття бабусею шлюбу молодих батьків. Вона ні словом, ні поглядом не порушуватиме і не погіршуватиме стосунки в сім’ї.

Така бабуся готова допомогти, коли її покличуть, і чуйно ловить момент, коли краще піти.

І ще — така бабуся береже особисте життя та особистий час батьків, особливо присвячений один одному. Вона розуміє, що саме надійні, сповнені любові стосунки батьків — запорука нормального розвитку та життя онуків.

Радійте, якщо в цьому описі ви впізнали свою бабусю. Вам і дітям пощастило, це просто виграшний лотерейний квиток. Тому що саме бабусі можуть легко дати дітям те, про що батьки лише читають у книжках з виховання — а саме Безумовне кохання.

До того, що вже сказано, хотілося б додати: для вашого малюка оптимальна та ідеальна бабуся – це та, яка є. І дитина дуже любить її, навіть якщо у батьків із бабусею все не зовсім гладко у стосунках.

Дитина любить усіх рідних, вона, як маленька грубка, готова всіх зігріти теплом свого ніжного серця. Просто тому, що це рідні.

Адже коли питаєш малюка «хто в тебе є?» — Він починає перераховувати не речі та іграшки, а рідних.

Основна порада – не заважайте дитині любити бабусь, не проектуйте на неї свої проблеми. А головне — дайте їм із бабусею збудувати свої стосунки і не намагайтеся їх контролювати.

Дитина та бабусі можуть дуже багато дати один одному. Особливо доти, доки дитина не увійшла до підліткового віку. А пройшовши всі труднощі та перипетії дорослішання, онуки та онучки із задоволенням, ніжністю та любов’ю згадують бабусині слова, бабусині руки, бабусиний запах. І навіть те, що колись не подобалося й було джерелом сутичок, починає сприйматися правильно: як прояви бабусиної, можливо, занадто сильної любові.

За матеріалами джерела

Добавить комментарий