Вирощування дітей в інкубаторах — недалеке майбутнє?

Все більше країн відмовляються від підтримки традиційної сім’ї на користь союзів двох «тат», двох «мам», або осіб з гендерами, що «кочують», — пише spzh.news.

Одна із найпопулярніших тем у фантастиці про майбутнє людства – вирощування дітей в інкубаторах. Нам це здається абсолютно утопічним та неймовірним. Проте, як виявилось, такі технології існують вже зараз.

Експерименти зі штучними матками, де вирощували тварин з ембріонів, проводили у США та Ізраїлі. Але найбільших успіхів досягли в Китаї, там створили ІІ-няню. У Сучжоуському інституті біомедичної інженерії та технології розробили систему штучного інтелекту, яка доглядає ембріонів у штучних матках із недосяжною для людей ефективністю. Поки що її використовують для вирощування тварин, але китайські ЗМІ пишуть, що теоретично таку нейромережу можна буде використовувати і для людських ембріонів.

Наразі експерименти над людськими ембріонами заборонені. Проте дослідники кажуть, що у низці країн із низькою народжуваністю зацікавлені у таких проектах, тому закони цілком можуть змінитися. І тоді питання етичності «вирощування» дітей поза сім’єю, без тата і мами, може набути несподіваної актуальності.

А поки що все більше країн відмовляються від підтримки традиційної сім’ї на користь союзів двох «тат», двох «мам», або осіб з гендерами, що «кочують». Може це все взаємопов’язані процеси? — Ставлять питання для всіх на сайті spzh.news.

Фото: https://anlazz.livejournal.com/472858.html

Джерело

Добавить комментарий